قاتل محافظ ملک سلمان پسر یک مسئول سابق سعودی است

به گزارش آسمان فارس، خبرنگاران آنلاین:قاتل عبدالعزیز الفغم معروف به محافظ پادشاهان پسر یکی از اعضای سابق مجلس شورای عربستان است.

قاتل محافظ ملک سلمان پسر یک مسئول سابق سعودی است

فعالان شبکه های اجتماعی در عربستان با اشتراک گذاشتن دو عکس اعلام کردند که اینها متعلق به قاتل عبدالعزیز الفغم، محافظ شخصی پادشاه این کشور هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت عربی 21، پلیس عربستان با انتشار بیانیه رسمی ممدوح بن مشعل آل علی را قاتل الفغم معرفی کرد.

در مقابل کاربران عربستانی در توییتر نیز اعلام کردند، او پسر مشعل بن ممدوح آل علی، عضو سابق مجلس شورای عربستان و از قبیله شمر است که اجدادش پیش از دوره حکومت آل رشید که اکنون به عنوان عربستان امروزی شناخته می گردد، از حاکمان منطقه حائل بودند.

کاربران توییتر اظهار کردند، عمه قاتل زنی به نام مشاعل بنت ممدوح آل علی و مطلقه شاهزاده سلطان بن عبدالعزیز، برادر تنی پادشاه فعلی است.

مشعل آل علی، عضو سابق مجلس شورای عربستان در حساب کاربری خود با انتشار مطلبی درگذشت الفغم را تسلیت گفت.

غانم الدوسری، مخالف عربستانی ساکن انگلیس توییت کرد: قاتل، ممدوح آل علی، یک افسر اطلاعاتی است که شخصا با او آشنایی دارم، من او را در لندن می دیدم و او در همان باشگاه ورزشی که من رفت وآمد داشتم، ثبت نام کرد، بعدها به شکل مستمر با من در ارتباط بود و سعی داشت من را به بازگشت راضی کند، با مخالفت های من، او قصد داشت من را به مزرعه یکی از دوستانش در بیرون شهر لندن ببرد که من قبول نکردم.

روزنامه های چاپ عربستان در جستجوی خانواده ممدوح بن مشعل آل علی، قاتل معرفی شده، عکس هایی از جشن های خصوصی و جشن های عروسی برادرش که در آنها شاهزادگان و مسئولان عربستانی نیز حضور داشتند را منتشر کردند.

در اخبار مربوط به جشن های این خانواده هیچ گونه عکسی از او در این مناسبت ها دیده نمی شوند عکس های زیادی از پدر و برادران او در کنار مهمانان وجود ندارد اما حتی اشاره ای به نام او نشده است و این حاکی از حساسیت موقعیت کاری او در یگان ویژه گارد حفاظتی پادشاه است.

عربی 21 پس از آنالیز های خود به عکسی از او در جشن ازدواج برادرش فهد آل علی دست یافت، او در این عکس در پشت جمعیتی که برای دریافت عکس یادگاری جمع شده اند، دیده می گردد.

عبدالعزیزالفغم پسر بداح هایف الفغم المطیری، محافظ شخصی سابق ملک عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه فقید عربستان بود که بیش از 30 سال برای او کار کرد.

الفغم فارغ التحصیل دانشکده نظامی ملک خالد وابسته به وزارت گارد ملی بود و از سوی این گارد به عنوان محافظ ویژه مشخص شد سپس به یگان گارد پادشاهی در دوره ملک عبدالله بن عبدالعزیز منتقل شد.

با فوت ملک عبدالله، الفغم به کار خود در این گارد ادامه داد و محافظ شخصی ملک سلمان شد، در سال 2017 ارتقای ویژه ای داشت.

عربستانی ها به دلیل این که الفغم محافظ شخصی دو تن از پادشاهان این کشور بود، به او لقب محافظ پادشاهان را داده بودند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 473

به "قاتل محافظ ملک سلمان پسر یک مسئول سابق سعودی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاتل محافظ ملک سلمان پسر یک مسئول سابق سعودی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید