فراخوان و مسابقات جهادی به منظور توانمندسازی جهادگران شروع شد ، حمایت از طرح های برتر

به گزارش آسمان فارس، دبیر سومین جشنواره ملی جهادگران از شروع فراخوان مسابقات جهادی با رویکر توانمندسازی جهادگران اطلاع داد.

فراخوان و مسابقات جهادی به منظور توانمندسازی جهادگران شروع شد ، حمایت از طرح های برتر

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، میر حمید فرقانی، دبیر سومین جشنواره ملی جهادگران گفت: جشنواره جهادگران در سه سال گذشته با شناسایی ایده ها و گروه های برتر به معرفی این الگو ها در سطح جامعه اقدام کرد. این جشنواره در سه دوره برگزاری بیش از 8000 هزار اثر و تجربه از گروه های جهادی سراسر کشور را دریافت کرده است و هر سال کوشش شده است تا با جهتدهی عمیق تر نسبت به سال قبل به کیفیت آثار اضافه نموده گردد.

فرقانی اضافه نمود: در امسال کوشش می کنیم تا با ایجاد یک فرایند بهینه، علاوه بر جمع آوری بهتر آثار و طرح های گروه های جهادی و معرفی آنها، برای اجرای شدن این طرح ها نیز یاری های لازم را تاجای ممکن ارائه کنیم. موبخش های اصلی جشنواره در امسال شامل فراخوان های طراحی الگو، رویداد های جهادگران و اختتامیه جشنواره ملی جهادگران می باشد.

فراخوان های طراحی الگوی برطرف مسائل مناطق کم برخوردار

وی ادامه داد: در امسال جشنواره ملی جهادگران در فراخوان ایده و طرح تغییراتی را ایجاد کرده است. برای این موضوع، عناوین مسائل مرتبط با حرکت های جهادی و محرومیت زدایی از مناطق کم برخوردار در عرصه های مختلف فرهنگی، سلامت، مالی و اجتماعی و عمرانی و راهبردی با همکاری و مشارکت نهاد های فعال در این احصاء شده و برای هر موضوع یک فراخوان طراحی الگو در طول سال ارائه می گردد.

فرقانی گفت:در فراخوان های طراحی الگو به دنبال آن هستیم تا گروه ها و جهادگران فعال در آن موضوع، طرح ها و تجربیات خود را برای برطرف آن مسئله بیان کنند. در حال حاضر موضوعاتی، چون بازاررسانی محصولات روستایی و خانگی در حوزه مالی، توزیع عدالت محور خدمات درمانی در حوزه سلامیت و موضوع تقویت هویت و تعلق خاطر مکانی در حوزه اجتماعی و همچنین موضوع بهینه سازی اوقات فراغت و سرگرمی در مناطق کم برخوردار طراحی شده و آماده دریافت طرح ها و تجربیات گروه ها و فعالین جهادی می باشد.

هر فراخوان حدود 45 روز ادامه خواهد داشت و در انتها از تیم های برتر تقدیر می گردد و برای اجرای طرح های ارائه شده حمایت اولیه صورت می گیرد.

رویداد های ملی جهادگران، آوردگاه انتخاب تیم های برتر

وی یادآور شد: با توجه به تعدد فراخوان ها و حجم آثار و طرح های ارائه شده در فراخوان ها و همچنین رویداد های استانی در نظر داریم رویداد ملی جهادگران را که در سال گذشته در کنار اختتامیه جشنواره برگزار شد را در طول سال و با حضور گروه ها و جهادگران برتر و منتخب فراخوان ها برگزار نماییم.

در این رویداد ها در نظر داریم تا با یاری مشاوران و مربیان حوزه کارآفرینی اجتماعی و حوزه های تخصصی، علاوه بر تقویت جنبه تخصصی طرح های ارائه شده به تقویت ابعاد مرتبط با پایداری و استمرار اجرای آن نیز بپردازیم و با انتخاب تیم ها و ایده های برتر زمینه حمایت و شتابدهی آن ها را فراهم کنیم.

جشنواره ملی جهادگران نقطه اوج طرح ها و تیم های برتر جهادی

فرقانی گفت: جشنواره ملی جهادگران با استفاده فراخوان ها و رویداد های متوالی در طی سال و مشارکت اساتید و مشاوران برتر کشوری به فضل الهی نشان دهنده نقطه اوج و تبلور پیشرفت های گروه های جهادی در عرصه های محرومیت زدایی و پیشرفت منطقه ای خواهد بود. در جشنواره جهادگران علاوه بر گرو ها ها و ایده های برتر و نوآورانه در هر فراخوان طراحی الگو، از تیم ها و هسته هایی که توانسته اند ایده های خود را اجرایی کنند نیز تقدیر به عمل خواهد آمد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1113

به "فراخوان و مسابقات جهادی به منظور توانمندسازی جهادگران شروع شد ، حمایت از طرح های برتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان و مسابقات جهادی به منظور توانمندسازی جهادگران شروع شد ، حمایت از طرح های برتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید