علم و فناوری جدی ترین مولفه در توسعه کشور است

به گزارش آسمان فارس، رئیس دانشگاه الزهرا(س) گفت: نشست تخصصی بانوان و علم و فناوری در اجرای برنامه استپ در دانشگاه الزهرا(س) برگزار می گردد؛ چرا که مقوله علم و فناوری جدی ترین مولفه در توسعه کشور است.

علم و فناوری جدی ترین مولفه در توسعه کشور است

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، مهناز ملانظری رئیس دانشگاه الزهرا(س) در نشست خبری ششمین مراسم تبادل تجربیات علم و فناوری در کشورهای اسلامی که صبح امروز در دانشگاه صدا و سیما برگزار گردید، گفت: طبیعتا بانوان به عنوان تشکیل دهنده نیمی از فعالیت های علمی و فناوری محسوب می شوند که در این رابطه نشست تبادل علم و فناوری فرصتی است تا بانوان بتوانند توانمندی علمی خود را نشان دهند.

وی اضافه کرد: دانشگاه الزهرا(س) به عنوان برگزارکننده نشست های تخصصی علم و فناوری ویژه بانوان به تبادل علم با حضور دانشمندان و اندیشمندان کشورهای جهان می پردازد، به طوری که محور نشست های تخصصی که در این دانشگاه برگزار می گردد با نگاه به صندلی زنان در علم و فناوری جهان است.

دبیر علمی کمیته بانوان و علم و فناوری توضیح داد: نشست های تخصصی علم و فناوری با حضور 11 میهمان خارجی از 7 کشور جهان در موضوعات مسائل زیست محیطی و نانو برگزار خواهد شد که در این نشست ها هم افزایی و توسعه علمی از اهداف ما است. از طرفی باید به این نکته اشاره کنم که استفاده از آخرین دستاوردهای علم و فناوری کشورهای دیگر می تواند باعث توسعه علمی و توانمندی بانوان در حوزه فناوری گردد.

وی اضافه کرد: نشست های تخصصی علم و فناوری نوزدهم آبان ماه با حضور اندیشمندانی از کشورهای ترکیه، مالزی، اندونزی و انگلیس هم زمان با نخستین روز افتتاحیه جایزه مصطفی در دانشگاه الزهرا(س) برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 557

به "علم و فناوری جدی ترین مولفه در توسعه کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علم و فناوری جدی ترین مولفه در توسعه کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید