علت خلع لباس ده ها کشیش ها در انگلیس

به گزارش آسمان فارس، خبرنگاران: از سال 2001 میلادی تاکنون 52 کشیش کاتولیک در انگلیس و ولز به علت فساد اخلاقی خلع لباس شده اند.

علت خلع لباس ده ها کشیش ها در انگلیس

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرنگاران، کلیسای کاتولیک از سال 2001 میلادی تدابیر و مقررات جدیدی برای مبارزه با رسوایی های اخلاقی کشیش ها به اجرا گذاشت و با تشکیل کمیسیونی مستقل، مجرمیت52 کشیش کاتولیک را در رابطه با بهره برداری جنسی از زنان و بچه ها اثبات و فعالیت آنها در نهادها و موسسات وابسته به کلیسای کاتولیک ممنوع نمود.

این کمیسیون مستقل همچنین بیان کرد 487 اتهام تجاوز جنسی بر ضد کشیشان کلیسا در فاصله 2003 تا 2012 مطرح شده است، علاوه بر این، 31 کشیش به دراختیار داشتن تصاویر غیراخلاقی از بچه ها متهم شدند.

اما کمیسیون یادشده اذعان کرد که موارد زیادی از فساد اخلاقی کشیش ها نیز به طور رسمی مطرح نشده است چرا که قربانیان بهره برداریهای جنسی کشیش ها از افشا شدن این موارد تردید داشتند.

دنی سولیوان، رئیس این کمیسیون بیان کرد: از سال 2010، هرگونه اتهام فساد اخلاقی کشیش ها را خواه مربوط به گذشته و خواه زمان حال، به پلیس گزارش دادیم. اگر اتهامات مطرح شده به علت ضعیف بودن اسناد و شواهد ارائه شده ، منجر به تشکیل پرونده بر ضد کشیش ها نمی شد، مقامات کلیسا خود روندی قضایی را در داخل کلیسای کاتولیک بر ضد متهم شروع می کردند تا فعالیت و نقش کشیش مربوطه را تا حد ممکن محدود سازند. در مجموع 384 مورد پیگرد داخلی از این نوع تا اواخر 2013 در کلیسای کاتولیک در انگلیس و ولز به اجرا گذاشته شد..

منبع: واحد مرکزی خبر

خبرنگاران: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 601

به "علت خلع لباس ده ها کشیش ها در انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت خلع لباس ده ها کشیش ها در انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید