ظرفیت های مرزی در راستای یاری به اقتصاد کردستان به کار گرفته گردد

به گزارش آسمان فارس، به گزارش خبرنگاران، علیرضا آشناگر شامگاه چهارشنبه در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان گفت: برای رسیدن به توسعه پایدار در استان باید از ظرفیت های ویژه مرزی در تمام استان به طور یکسان استفاده گردد.

ظرفیت های مرزی در راستای یاری به اقتصاد کردستان به کار گرفته گردد

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی لوگو از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی لوگو و آرم تجاری تا برندینگ حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

وی اضافه نمود: انتظار می رود با برنامه ریزی مناسب در تمام شهرستان های استان بازارچه های عرضه کالا ایجاد گردد تا با اجرای آن شاهد توزیع ثروت و همچنین کاهش تردد و ترافیک مسافر و گردشگر در بعضی شهرستان ها باشیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کردستان اعلام کرد: کالای واردی به استان اگر قاچاق نباشد دیگر محدودیتی در توزیع آن نیست و کسبه در تمام استان به طور مساوی می توانند از بازارچه های مرزی سود ببرند.

آشناگر یادآور شد: بر این اساس اگر محدویتی برای ورود و خروج کالا اتخاذ گردد باید این امر در مرزهای استان انجام گیرد.

وی ادامه داد: مرز رسمی باشماق یکی از شاهراه های مالی استان و غرب کشور است و بهره گیری مناسب از تمامی ظرفیت های آن در راستای توسعه استان لازم است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کردستان گفت: بازارچه باشماق در حال حاضر دارای مسائلی جزی در بخشی از حوزه ها به خصوص زیرساخت ها است که تا حل نگردد امکان مدیریت واحد در آن وجود ندارد.

آشناگر گفت: ساماندهی مرز رسمی با شماق در حال حاضر یکی از اولویت های کاری است چرا که این مرز نقش مهمی در ترانزیت کالا و همچنین تردد مسافر در استان کردستان دارد.

وی اضافه نمود: باید دستگاه ها و بخش های فعالی در این مرز رسمی نسبت به حل مسائل آن احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند و با تعامل و همکاری ادارات مربوطه در این حوزه ورود پیدا نمایند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کردستان اعلام کرد: مدیریت واحد در مرز باشماق نیازمند ساماندهی شرایط کنونی است و پایانه حمل و نقل، گمرک و مرزبانی باید همکاری های لازم را در این منطقه مهم مالی استان کردستان داشته باشند.

آشناگر یادآور شد: قاچاق مهمترین ضربه را به اقتصاد وارد می کند بنابراین باید نسبت به کاهش این پدیده اقدامات اساسی صورت گیرد.

وی ادامه داد: کنترل قاچاق می تواند بستر توسعه پایدار و همه جانبه را در استان فراهم کند و این امر نیازمند ورود جدی دستگاه هی متولی در مرز است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کردستان گفت: همچنین برنامه ریزی در راستای استفاده مناسب از کالاهای وارداتی به مرز در سطح استان می تواند در بحث های مالی و گردشگری استان توازن ایجاد کند.

آشناگر در بخش پایانی سخنان خود گفت: تشکیل کمیته ای آنالیز شرایط کالاهای دست دوم در استان کردستان لازم است و این کمیته متشکل از بعضی دستگاه ها از جمله بهداشت و درمان، نیروی انتظامی و بهزیستی است.

وی اضافه نمود: در صورتی که کالاهای دست دوم که از قاچاقچیان کشف شده مشکل بهداشتی نداشته باشند می توان برای استفاده و توزیع آن در میان اقشار کم درآمد و آسیب پذیر اقدام کرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کردستان اعلام کرد: این امر کاری خداپسندانه است که در توانمند سازی افراد نقش دارد و از خاک خوردن اجناس در انبارها نیز جلوگیری می گردد.

آشناگر یادآور شد: انتظار می رود دستگاه قضایی استان در کوتاه ترین زمان ممکن رای را برای اجناس مصادره شده صادر نمایند و از انبار شدن و از بین رفتن آنها جلوگیری نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 790

به "ظرفیت های مرزی در راستای یاری به اقتصاد کردستان به کار گرفته گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت های مرزی در راستای یاری به اقتصاد کردستان به کار گرفته گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید