ضدعفونی کننده ایمن نانویی برای دام و طیور فراوری شد

به گزارش آسمان فارس، به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، مقاومت میکروبی و سویه های مقاوم بیمارستانی از جمله چالش های اساسی در حوزه پزشکی و سلامت محسوب می شوند. ضدعفونی کننده های نانویی به عنوان یک راه حل تازه جهت مقابله با این مسائل به تأیید مجامع معتبر علمی رسیده اند؛ این نانوضدعفونی کننده ها، ماندگاری و اثربخشی بالایی دارند.

ضدعفونی کننده ایمن نانویی برای دام و طیور فراوری شد

بر همین اساس یک شرکت از یک دهه پیش فراوری آزمایشی و تحقیق بر خواص نانوکلوئید نقره را شروع نموده و بر پایۀ این تحقیقات این شرکت پیروز به فراوری انواع ضدعفونی کننده نانویی شده است. این محصولات به عنوان ضد عفونی کننده سطح بالا شناخته می گردد که مادۀ مؤثرۀ اصلی در آن نانوذرات نقره است.

ضدعفونی کننده سطوح، کف سالن، دیوارها و محوطه نگهداری دام و طیور حاوی نانوذرات با غلظت 4000ppm شناخته می گردد، پیروز به کسب مجوزهای لازم از سازمان غذا و دارو و سازمان دامپزشکی شده است.

این محصول در حوزه های انسانی و دام و طیور کاربرد داشته و نسبت به بسیاری از ضدعفونی کننده های غیرنانویی از کارایی بالاتری برخوردار است.

از جمله مزیت های ضدعفونی کننده نسبت به سایر ضدعفونی کننده های شناخته شده می توان به پایه آبی محصول، نداشتن سمیت استنشاقی، عدم ایجاد حساسیت تنفسی، عدم سمیت سلولی و پوستی و عدم ایجاد مقاومت در میکروارگانیسم ها و قرارگرفتن نانوذرات به علت سایز نانو در خلل و فرج سطوح و ابزارها اشاره نمود.

در حالی که سایر ضدعفونی کننده ها پس از زمان کوتاهی تبخیر یا تجزیه می شوند، ماندگاری و اثربخشی بالا از جمله ویژگی های شاخص ضدعفونی کننده های است.

علاوه بر این، از آنجا که بیشترین مشکل در ضدعفونی کردن خلل، فرج و کنج ها است، ضدعفونی کننده با قرارگرفتن نانوذرات در خلل و فرج و کنج ها رشد و حیات میکرو اورگانیسم ها را در این فضاها به حداقل می رساند. لازم به ذکر است که محصولات فراوریی شرکت نسبت به محصولات نانویی وارداتی از مزیت قیمتی قابل توجهی برخوردار است.

در حال حاضر این شرکت محلول های ضدعفونی کننده بیمارستانی، محلول ضدعفونی کننده دام و طیور و محلول ضدعفونی کننده دام کوچک را با فراوری و عرضه می نماید.

این شرکت دارای 15 فناوری ثبت شده و 18 پتنت داخلی و خارجی و بیش از 20 محصول فراوریی است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 خرداد 1401 بروزرسانی: 5 خرداد 1401 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1977

به "ضدعفونی کننده ایمن نانویی برای دام و طیور فراوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضدعفونی کننده ایمن نانویی برای دام و طیور فراوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید