صنوف؛ ساعت 20 تعطیل کنید

به گزارش آسمان فارس، فرمانده انتظامی تهران عظیم تاکید نمود که ساعت کار صنوف در پایتخت ساعت 20 بوده و با هرگونه فعالیت صنوف در خارج از این ساعات برخورد خواهد شد.

صنوف؛ ساعت 20 تعطیل کنید

به گزارش خبرنگاران، سردار حسین رحیمی در تبادل نظر با ایسنا درباره ساعت فعالیت صنوف در روزهای پایانی سال گفت: ساعت کار صنوف تغییر ننموده و همان ساعتی که با توجه به شرایط کرونایی و محدودیت های آن اعلام شده بود، همچنان پا برجاست و واحدهای صنفی تا ساعت 20 اجازه فعالیت دارند.

وی درباره فعالیت بعضی از صنوف تا ساعات نیمه شب نیز گفت: متاسفانه گزارش هایی از فعالیت بعضی از واحدهای صنفی به خصوص در مناطق حاشیه ای و معابر کم ترددتر داشته ایم که حاکی از فعالیت آنان تا ساعات پایانی شب بود که حتما با این موارد برخورد خواهد شد.

رییس پلیس پایتخت با تاکید بر اینکه ساعت کار صنوف کماکان ساعت 20 است، گفت: کار پلیس در نظارت، اعمال قانون و تعطیلی نیز ساعت 21 شروع شده و به صنوف متخلف تذکر و هشدار می دهیم که در صورت مشاهده با آنان برخورد خواهد شد.

وی در عین حال توضیح داد: خوشبختانه اکثریت صنوف همکاری خوبی با پلیس و اجرای مقررات و مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا دارند که ضروری است از آنان تشکر کنیم.

رحیمی درباره اینکه آیا با توجه به خریدهای پایانی سال امکان افزایش ساعت کار صنوف یا تغییر در ساعات اجرای محدودیت های تردد شبانه وجود دارد یا خیر، گفت: ما پیرو مصوبات ستادملی مقابله با کرونا هستیم و تا به امروز چنین موضوعی به ما اعلام نشده است، بنابراین کماکان محدودیت ها به شکل قبل پابرجاست.

وی افزود: پیشنهاد ما به صنوف این است که ساعات فعالیت خود را از صبح، کمی زودتر شروع نمایند تا شهروندان نیز بتوانند در تراکم جمعیت کمتر و زمان بیشتری برای خرید مراجعه نمایند.

فرمانده انتظامی تهران عظیم در خصوص شرایط ترافیک تهران نیز گفت: ترافیک پایتخت به خصوص در روزهای اخیر افزایش پیدا نموده که بخشی از آن ناشی از خریدهای شب عید و تحرکات مردم برای آماده شدن برای شب عید است. بخشی هم برای این است که شهروندان درساعات پایانی نزدیک به ساعت 21 تازه از محل کار خود خارج می شوند و همین باعث می گردد تا در ترافیک بمانند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ فورجه ای وجود نداشته و خودروهای غیرمجاز از ساعت 21 تا سه بامداد جریمه خواهند شد، گفت: ترافیک در تهران به طور متوسط 20 تا 30 درصد افزایش پیدا نموده است. ماموران پلیس حضور دارند و در آماده باشند اما حجم ترافیک بالاست. از مردم می خواهم که با پلیس همکاری داشته باشند و مراعات نمایند و ترددهای غیر ضروری را کاهش دهند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1506

به "صنوف؛ ساعت 20 تعطیل کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنوف؛ ساعت 20 تعطیل کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید