چطور از بندرعباس به قشم بروید؟

به گزارش آسمان فارس، پاسخ به سوال: چطور از بندرعباس به قشم بروید

بسیاری از خانواده های ایرانی در روزهای تعطیل زمستانی قصد سفر به جنوب و قشم را دارند. برخی از خانواده ها و افراد با ماشین های شخصی سفر می نمایند. برخی از دیگر افراد، برای رفتن به بندرعباس یا قشم و در کل جنوب قید سواری را می زنند و برای خرید بلیط هواپیما اقدام می نمایند. در هر صورت سوالی که بیشتر گردشگران ایرانی در این مواقع با آن روبرو می شوند (مخصوصا اگر برای بار اول باشد که به جنوب جزیره قشم می روند)، نحوه دسترسی به جزیره قشم است. اینکه چطور می توانید از بندرعباس به قشم بروید.

چطور از بندرعباس به قشم بروید؟

انتخاب وسیله حمل و نقل در سفر

بسته به اینکه چه روشی را برای سفر به قشم انتخاب می کنید، راه های مختلفی پیش روی شما خواهد بود. انتخاب وسیله حمل و نقل مهم ترین عامل در رسیدن به قشم است. چطور از بندرعباس به قشم بروید می تواند سوالی باشد که پس از رسیدن به بندرعباس باید از خود بپرسید. اما قبل از آن باید بدانید که چگونه می خواهید به بندرعباس بروید.

سفر به جنوب با هواپیما

 • پرواز و دسترسی مستقیم با هواپیما به قشم

اگر تنها می خواهید به قشم بروید و به دنبال هواپیما هستید، می توانید به راحتی برای خرید بلیط هواپیما قشم اقدام کنید. با این شیوه مستقیم و در کمترین ساعت خود را به این جزیره بزرگ با جاذبه های متنوع می رسانید. با این حال خود را برای معطلی در فرودگاه و اتفاقات آب و هوایی غیر منتظره آماده کنید. در هر صورت جزیره قشم هم همانند تمام جزایر جهان ممکن است که تغییرات آب و هوایی بسیاری داشته باشد. اگر از تهران برای قشم هواپیما بگیرید، زودتر از دیگر وسایل حمل و نقل همانند سواری یا قطار به این جزیره می رسید.

از طرفی دیگر نیازی به رفتن به بنادر و اسکله های قشم و سوار شدن به قایق و کشتی مسافربری ندارید. پروازهای بسیاری از تهران به مقصد قشم هر روزه وجود دارد. در نتیجه با خرید هر یک از این بلیط هواپیماها می توانید پس از زمانی حدود یک ساعت و 40 دقیقه وارد جزیره قشم شوید.

از مزیت های این روش، این است که هیچ گونه خستگی نخواهید داشت و پس از رسیدن به جزیره زمان کافی برای گشت و گذار و دیدن جاذبه های قشم خواهید داشت. به راحتی می توانید به دیدن شهرهای مختلف جزیره بروید. از شهر قشم دیدن کنید. یا برای دیدن دلفین ها در جزیره هنگام راهی اسکله هنگام شوید.

اگر چه پرواز مستقیم تهران-قشم مزایای بسیاری دارد اما شما را از دیدن جاذبه های بین راه و لذت سوار شدن بر کرجی و قایق دور می نماید.

اطلاعات پروازی تهران قشم

 • سریع ترین زمان پرواز از مبدا تهران به مقصد قشم 1 ساعت 50 دقیقه است.
 • اولین پرواز روز ساعت 07:20حرکت می نماید و آخرین پرواز هر روز در ساعت 21:55 انجام می گردد.
 • 3 ایرلاین در ایران پرواز مستقیم تهران قشم را برگزار می کنند که محبوب ترین آن ها در میان مردم به دلایل متعدد همانند هماهنگی، زمان بندی و قیمت ها مربوط به پرواز هواپیمایی قشم است.
 • اگر با پروازهای با توقف می روید حدود 5 ساعت را برای آن در نظر بگیرید.
 • قیمت ها نیز متنوع بوده و بسته به های سیزن و لاو سیزن و نوع پرواز از 200 تا 900 تومان خواهد بود.
 • پرواز به بندرعباس

اگر تا حالا به جنوب سفر نکرده اید و تنها به دنبال مقصدی خاص نیستید، پیشنهاد می دهیم که ابتدا برای بندرعباس راهی این شهر شوید. سپس به دنبال جواب سوال چطور از بندرعباس به قشم بروید باشید! چرا که بندرعباس نیز پر از دیدنی ها و جاذبه های بسیار است که می تواند چندین روز شما را سرگرم نماید. جاذبه هایی همانند محله های قدیمی و بازار ماهی ها تا تفریحات ساحلی متنوع که به راحتی می توانند اقامت شما را در این شهر بیشتر از برنامه ریزیتان کنند.

همچنین با سفر به بندر عباس و سپس رفتن به قشم می توانید از جاذبه های بین راه هم لذت ببرید. در اینجا حتی وسایل حمل و نقل نیز خود به نوعی جاذبه گردشگری محسوب می شوند.

هر روزه از تهران و دیگر شهرهای بزرگ ایران همانند مشهد، پروازهای مستقیم به مقصد بندرعباس برگزار می گردد. می توانید پس از رسیدن به بندرعباس خود را برای گشت و گذار و اقامت در این شهر آماده نمایید یا اینکه به سمت قشم بروید.

در صورتی که می خواهید پس از فرودگاه به سمت قشم بروید، باید به سمت اسکله شهید حقانی بندرعباس بروید. از فرودگاه تا اسکله حقانی می توانید تاکسی بگیرید.

اطلاعات پروازی تهران بندرعباس

به دلیل ترانزیت بودن شهر بندرعباس پروازهای متعددی از تهران به بندرعباس صورت می گیرد و قیمت های متنوعی دارند.

 • هواپیمایی ها وایرلاین های متعددی همانند هواپیمایی های قشم ایر، کاسپین، زاگرس، ماهان و آسمان در این جهت مشغول به فعالیت هستند.
 • فاصله فرودگاه تا مرکز شهر حدود 5.8 کیلومتر است.
 • مدت زمان پرواز از تهران به بندرعباس یک ساعت و نیم است.
 • اولین پرواز ساعت 05:30 و آخرین پرواز در ساعت 19:20هر روزه انجام می گردد.
 • مدت زمان سریعترین پرواز با پروازهای با توقف، 3 ساعت 40 دقیقه است.
 • مسافت پروازی بین مبدا تهران و مقصد بندر عباس 1053km محاسبه شده است.
 • تعداد 6 هواپیمایی، پرواز مستقیم در جهت تهران به بندر عباس ارائه می کنند.
 • محبوب ترین هواپیمایی در جهت تهران به بندر عباس شرکت ماهان ایر است.

سفر به جنوب با قطار

یکی از راحت ترین روش ها و ایمن ترین وسایل حمل و نقل، سفر با قطار است. قطار تهران بندرعباس شما را پس از گذشت

برای خرید بلیت قطار یادتان باشد که باید حتما چندین روز (تا یک هفته قبل) قبل از سفرتان بلیت قطار را خریداری کنید. چرا که تمام واگن ها و جایگاه های قطار به سرعت فروش می روند. خصوصا اگر به تعطیلات همگانی نزدیک باشید یا بخواهید در تعطیلات به سفر بروید. گاهی بلیت های قطار از یک ماه پیش تمام می شوند. عید نوروز یکی از زمان های اوج قیمت ها و البته کمبود بلیت است.

پس از رسیدن به ایستگاه قطار می توانید به راحتی تا رسیدن به اسکله شهید حقانی بندرعباس تاکسی بگیرید.

با تاکسی حدود 20 دقیقه طول می کشد تا به اسکله حقانی برسید. این مسافت حدود 6.5 کیلومتر است. اگر دوست دارید که ابتدا با بندرعباس آشنا شوید به شما پیشنهاد می دهیم که به دیدن جاذبه های این شهر بروید.

جاذبه های بندرعباس:

حمام گله داری، چشمه آبگرم گنو، معبد هندوها، عمارت کلاه فرنگی، سواحل خلیج فارس و برکه های باران، کوچه پس کوچه ها یا بازارهای محلی بندر عباس و در کل سبک زندگی بندری و پوشش زیبای مردم محلی از جمله جاذبه های بندرعباس هستند.

بنادر مختلف بندرعباس که می توانید از آنها به سمت قشم بروید

در تمام این اسکله ها، قایق ها، کرجی ها و قایق های اتوبوسی تندرو از ساعت 6 صبح تا 11 شب به سمت قشم و برعکس حرکت دارند. با این حال برای برگشت از قشم تا بندرعباس سعی کنید قبل از ساعت 9 شب بلیط قایق و کرجی خود را بگیرید.

توصیه هایی که برای چطور از بندرعباس به قشم بروید و در اسکله ها به هنگام سوار شدن به قایق ها مهم است، به این صورت است.

 • حتما باید به شما جلیقه نجات داده گردد و حتما باید آن را بپوشید.
 • در کرجی ها و قایق ها، از نشستن در مکان هایی که ناخدا و ملوانان کشتی ها مجاز نمی دانند، ننشینید.
 • در مواقع شرایط جوی نامساعد حتی اگر بلیط قایق هم خریده باشید، ممکن است که با کنسل شدن سفرها روبرو شوید. در شرایط جوی نامساعد تمام اسکله ها تعطیل می شوند.
 • بنابراین قبل از رفتن به اسکله حتما شرایط جوی را آنالیز کنید.
 • اسکله شهید حقانی بندرعباس

شناورهای مسافربری که از اسکله شهید حقانی بندرعباس به اسکله شهید ذاکری قشم، هر یک ساعت اعزام دارند. پس از سوار شدن به شناورها حدود 50 دقیقه زمان می برد که به بندر ذاکری قشم وارد شوید. هزینه بلیط هر نفر 12 هزار و 500 تومان در سال 97 است.

سفر به جنوب با خودرو سواری

پس از رانندگی در جاده های ایران، هنگامی که بندر عباس رسیدید شاید از خود بپرسید که حالا با ماشین سواری خود، چطور از بندرعباس به قشم بروید و چه باید انجام دهید. برای این موضوع باید با ماشین به سمت بندر پل در بندرعباس بروید. از این بندر با ماشین می توانید سوار لندی کرافت شوید و خود را به بندر لافت قشم برسانید.

 • اسکله بندر پل

برای رسیدن به بندر پل نزدیک به 70 کیلومتر جهت را باید طی کنید. همچنین هزینه حمل ماشین با لندی کرافت 50 هزار تومان است. خوشبختانه شما تنها برای هر مشاین مبلغ پرداخت می کنید و برای فرد هزینه ای نمی پردازید. هر چند طی مسافت بین دو بندر پل و لافت حدود 20 دقیقه است اما به دلیل زمان سپری شده برای رسیدن به بندرها و معطلی های موجود این زمان را 2 ساعت در نظر بگیرید.

اگر چه بندرهای دیگری هم برای رسیدن به قشم وجود دارند اما دو بندری که در بالا نام بردیم، معروف ترین، راحت ترین و پر تردد ترین اسکله های بندرعباس به سمت قشم هستند.

منبع: الی گشت
انتشار: 20 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 201

به "چطور از بندرعباس به قشم بروید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور از بندرعباس به قشم بروید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید