شکست تیم ملی بسکتبال مقابل پورتوریکو

به گزارش آسمان فارس، به گزارش خبرنگاران، نخستین دیدار تیم ملی بسکتبال ایران در هجدهمین دوره جام جهانی امروز شنبه در گوانجو چین مقابل پورتوریکو برگزار گردید. در انتها این دیدار که از ساعت 13 (به وقت ایران) شروع شد، ملی پوشان ایران با نتیجه 83 به 81 متحمل شکست شدند. این در حالی است که آنها در انتها نیمه نخست به رجحان 40 بر 31 دست یافته بودند.

شکست تیم ملی بسکتبال مقابل پورتوریکو

تیم ملی بسکتبال ایران در حالی نتیجه دیدار برابر پورتوریکو را واگذار کرد که تا دقایق سرانجامی کوارتر چهارم و در مجموع امتیازها، از حریف پیش بود اما در ثانیه های سرانجامی نتیجه را واگذار کرد.

کوارتر اول: رجحان قاطع 30 بر 16 ایران

تیم ملی بسکتبال ایران با ترکیب صمد نیکخواه بهرامی، حامد حدادی، محمد حسن زاده، بهنام یخچالی و محمد جمشیدی دیدار برابر پورتوریکو را شروع کرد. این بازیکنان و نفراتی مانند آرون گرامی پور و سجاد مشایخی که در دقایق مختلف جایگزین آنها در زمین بازی شدند، در طول 10 دقیقه قانونی کوارتر نخست با دفاع منسجم و خنثی کردن حملات حریف، شرایط را برای پیش افتادن خود مهیا کردند.

در این کوارتر پرتاب های دو و سه امتیازی بازیکنانی مانند صمد نیکخواه بهرامی و بهنام یخچالی یاری حال تیم ملی برای افزایش فاصله امتیازی و در نهایت رجحان 30 بر 16 شد.

کوارتر دوم: رجحان 19 بر 15 برای ایران

شرایط کوارتر دوم مانند کوارتر اول نبود اما بازهم با رجحان ملی پوشان ایران همراه شد. در این کوارتر بازیکنان پورتوریکو در بسیاری از دقایق به واسطه غیبت حامد حدادی، نفوذ بیشتر و تاثیرگذارتری تا زیر سبد ایران داشته و توانستند اختلاف امتیاز ایجاد شده را هم کاهش دهند. در ادامه هم آنها با دفاع منسجم تر مانع نتیجه گیری کامل ملی پوشان ایران از حملات شان شدند.

رقابت نزدیک تر بازیکنان دو تیم در این کوارتر، باعث افزایش خطاهای ملی پوشان کشورمان شد با این حال آنها توانستند با رجحان در زیر سبد و استفاده از موقعیت های ایجاد شده برای شوت از راه دور، در کوارتر دوم هم صاحب رجحان 19 بر 15 شوند تا در مجموع با نتیجه 49 بر 31 نیمه نخست دیدار برابر پورتوریکو را به سرانجام برسانند.

کوارتر سوم: شکست 16 به 20 ایران

اولین کوارتر از نیمه دوم دیدار تیم های ملی بسکتبال ایران و پورتوریکو با شوت سه امتیازی ملی پوش پورتوریکو و کسب امتیاز او شروع شد. بازیکنان پورتوریکو در همان دقایق ابتدایی چهار امتیاز دیگر هم کسب کردند و اختلاف امتیاز را به حداقل رساندند همین موضوع باعث درخواست وقت استراحت مهران شاهین طبع شد تا موارد لازم برای جبران عقب ماندگی را به شاگردانش گوشزد کند.

بعد از آن بود که تیم ملی بسکتبال ایران توسط حامد حدادی و بهنام یخچالی و شوت های دو امتیازی آنها، به بازی بازگشت. اینگونه شد که رقابت دو تیم نزدیک از دو کوارتر اول و دوم پیگیری شد. بازیکنان پورتوریکو سعی داشتند با نفوذ به زیر سبد ایران صاحب موقعیت گلزنی شوند که در بیشتر مواقع با پیروزیت از دیواره دفاعی ایران عبور نموده و صاحب گلزنی هم شدند. البته که روی آوردن به ضد حمله و کشاندن بازی به زیر سبد حریف در برنامه ملی پوشان ایران برای اضافه شدن به اندوخته های امتیازی شان بود اما در نهایت این کوارتر با رجحان 16 به 20 پورتوریکو به سرانجام رسید. اگرچه رجحان کلی همچنان از آن تیم ملی ایران بود.

کوارتر چهارم: شکست 32 به 16 در آخرین ثانیه ها

کوارتر سرانجامی دیدار تیم ملی بسکتبال مقابل پورتوریکو در حالی شروع شد که امتیاز 65 بر 51، رجحان را برای ملی پوشان کشورمان رقم زده بود. آنها برای حفظ این رجحان و بازیکنان حریف برای جبران عقب ماندگی، شروعگر این کوارتر بودند طوریکه نسبت به سه کوارتر دیگر، رقابت نزدیک تری را در کسب امتیاز دنبال کردند. تقریبا تا اواسط این کوارتر ملی پوشان ایران در حفظ رجحان های خود که منجر به کسب امتیازشان می شد، پیروز بودند اما به تدریج بازیکنان پورتوریکو رجحان خود در این کوارتر را دیکته نموده و به مرور اختلاف امتیازشان را کمتر کردند.

در حالی که تنها دو دقیه به سرانجام این کوارتر باقی مانده بود، شوت سه امتیاز ملی پوش پورتوریکو اختلاف امتیاز دو تیم را به 4 امتیاز کاهش داد. بعد از آن بود که پورتوریکو با استفاده از موقعیت های ایجاد شده در پنالتی و شوت های سه امتیازی از ایران پیش افتاد اما شوت سه امتیازی حامد حدادی در ثانیه های سرانجامی، دو تیم را در امتیاز 81 مساوی کرد. در ادامه اما شوت دو امتیازی بازیکن پورتوریکو باعث رجحان 32 بر 16 این تیم در این کوارتر و پیروزی در مجموع چهار کوارتر شد.

شانسی برای صعود باقی است؟

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی بسکتبال ایران که در گروه سوم جام جهانی قرار گرفته است، با شکست برابر پورتوریکو شانس خود را برای صعود از مرحله مقدماتی کمرنگ تر کرد.

تیم ایران روز دوشنبه دومین دیدار خود را برابر تونس برگزار می نماید و چهارشنبه هم به مصاف اسپانیا می رود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 353

به "شکست تیم ملی بسکتبال مقابل پورتوریکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست تیم ملی بسکتبال مقابل پورتوریکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید