شرکتهای فناوری خارجی به ایران می آیند

به گزارش آسمان فارس، به گزارش خبرنگاران، اکبر قنبرپور دبیر نمایشگاه نوآوری و فناوری اینوتکس 2018 امروز در نشست خبری گفت: رویداد اینوتکس برای نخستین بار در سال 2012 با حضور بیش از 50 شرکت در حوزه ICT، نفت و گاز، انرژی، بیوتکنولوژی و امکانات زیرساخت در تهران برگزار گردید.

شرکتهای فناوری خارجی به ایران می آیند

وی اضافه نمود: اینوتکس طی 6 دوره میزبان بیش از 750 شرکت فناور از 25 کشور دنیا بوده است و امضای 130 سند همکاری بین فعالان حوزه علم و تکنولوژی بخشی از دستاوردهای این نمایشگاه به شمار می رود.

وی با بیان اینکه طی این سال ها شرکت های مختلفی از 20 کشور دنیا در این نمایشگاه حضور داشتند اعلام کرد: روسیه، کانادا، هندوستان، آلمان، چین، کره جنوبی، آذربایجان، قزاقستان، پاکستان، سوئد، بلاروس و انگلستان از جمله کشورهایی بودند که در شش دوره نمایشگاه اینوتکس حضور داشتند.

قنبرپور با بیان اینکه هفتمین دوره نمایشگاه نوآوری و فناوری اینوتکس 2018 تیر ماه برگزار می گردد، گفت: در این دوره از نمایشگاه 350 غرفه دار از اجزای مختلف اکوسیستم استارت آپ ها، شرکت های دانش بنیان، فناوران و مخترعان حضور می یابند.

دبیر نمایشگاه نوآوری و فناوری اینوتکس 2018 توضیح داد: در این رویداد بین المللی 150 استارت آپ، 50 مخترع، 20 صندوق سرمایه گذاری جسورانه، 20 شتاب دهنده، 40 صندوق فرشتگان کسب و کار و 120 شرکت فناور حضور می یابند.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه در قالب 4 بخش نمایشگاه ها، رویدادهای تجاری، رویدادهای ترویجی و خدمات سرمایه گذاری دایر می گردد، اضافه نمود: در طول سه روز نمایشگاه چند هیات تجاری از خارج از کشور و هیات های صنعتی و فناوری از استان های سراسر کشور در این نمایشگاه حضور می یابند.

قنبرپور اعلام کرد: پیش بینی می گردد طی 30 ساعت برگزاری نمایشگاه اینوتکس 6 هزار نفر از نمایشگاه بازدید داشته باشند.

وی در ادامه اظهار کرد: هیات های تجاری که سطح فناوری آنها از کشور ما پایین تر است برای تعاملات بین المللی در نمایشگاه حضور می یابند که گرجستان، قزاقستان، عمان، عراق، ترکیه، پاکستان، لهستان و اندونزی از جمله این کشورها هستند.

قنبرپور مطرح کرد: همچنین 350 شرکت فناوری خارجی از 20 کشور به نمایشگاه اینوتکس می آیند.

در ادامه علی هزاوه عضو اتاق فکر برگزاری نمایشگاه اینوتکس 2018 گفت: در این دوره از نمایشگاه 150 استارت آپ، مخترعان و نوآوران، شرکت های نوآوری استارت آپی سراسر کشور حضور می یابند.

وی ادامه داد: سرمایه گذاران در دو بخش سرمایه گذاری جسورانه و فرشتگان کسب و کار در نمایشگاه برای حمایت از طرح های فناورانه حضور می یابند.

قنبرپور با بیان اینکه قبل از برگزاری نمایشگاه دو رویداد استارت آپی فکرینو، اینوتکس پیچ برگزار می گردد و برگزیدگان در نمایشگاه به رقابت می پردازند؛ این استارت آپ ها در همه حوزه ها با هدف مدیریت شهر هوشمند برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگاران، هفتمین دوره نمایشگاه نوآوری و فناوری اینوتکس 2018 از چهاردهم تا شانزدهم تیر ماه در محل نمایشگاه های تخصصی تهران واقع در بوستان مصاحبه برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 559

به "شرکتهای فناوری خارجی به ایران می آیند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکتهای فناوری خارجی به ایران می آیند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید