ساخت پتروشیمی مازندران با سرمایه گذاری 370 میلیون دلار

به گزارش آسمان فارس، استاندار مازندران از ساخت پتروشیمی در این استان اطلاع داد و گفت : این مجموعه با سرمایه گذاری 370 میلیون دلاری احداث می گردد.

ساخت پتروشیمی مازندران با سرمایه گذاری 370 میلیون دلار

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، احمد حسین زادگان اضافه کرد : پیگیری برای احداث پتروشیمی در بندرامیراباد از حدود یک سال گذشته آغاز شده و این بندر به عنوان عظیم ترین بندر شمال کشور با دارا بودن 50 درصد عملیات تخلیه و بارگیری در این منطقه، این ظرفیت را برای احداث یک پروژه عظیم داراست.

وی اضافه کرد: با پیگیری های انجام شده موافقت اولیه وزارت نفت برای احداث این واحد مهم فراوریی اخذ شده است و در این جلسه نحوه اجرای این پروژه مورد آنالیز قرار می گیرد.

نماینده عالی دولت در مازندران با تاکید بر اینکه این پروژه در سه فاز اجرایی می گردد، توضیح داد: زمین مورد احتیاج برای این پروژه باید با افق 20 ساله پیش بینی گردد تا در طرح های توسعه این پروژه مسئله ای پیش نیاید.

حسین زادگان با بیان اینکه در فاز اول 120 هزار تن فراوری پروپیلن این طرح خواهد بود، اضافه کرد: مواد اولیه مورد احتیاج برای پروژه این مهم گاز و آب است که در این منطقه در دسترس است.

وی با تاکید براینکه در این جلسه باید نحوه اجرا و زمانبندی معین گردد، یادآور شد: در ابتدای کار شرکت ملی پتروشیمی مجری طرح است و با چند سرمایه گذار بخش خصوصی نیز مذاکراتی انجام شده است تا بصورت مشارکتی این طرح اجرایی گردد.

به گفته وی، در این جلسه مقرر شد تا دریافت مجوز از شورای مالی کشور با همکاری استانداری بر عهده شرکت ملی پتروشیمی باشد و مسائل فنی پروژه با معرفی نماینده شرکت ملی پتروشیمی در استان پیگیری خواهد شد.

استاندار مازندران تامین زمین، آب، برق و گاز طبیعی را از احتیاجهای اولیه اجرای این پروژه خاطرنشان کرد و اضافه کرد: بندرامیرآباد از زیرساخت های خوبی در این خصوص برخوردار است و براساس اعلام شرکت ملی پتروشیمی احداث این پروژه چهارسال زمان می خواهد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1123

به "ساخت پتروشیمی مازندران با سرمایه گذاری 370 میلیون دلار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت پتروشیمی مازندران با سرمایه گذاری 370 میلیون دلار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید