ساخت دستگاه تصفیه آب و پساب هیبریدی با نانوجاذب

به گزارش آسمان فارس، منصوره زاهدی سرپرست بخش تحقیق و توسعه یک شرکت دانش بنیان فراوری کننده دستگاه های تصفیه آب به خبرنگاران گفت: دستگاه هایی که در این شرکت ساخته شده قادر به شیرین سازی آب و حذف نمک، نیترات و آرسنیک و کدورت از آب هستند.

ساخت دستگاه تصفیه آب و پساب هیبریدی با نانوجاذب

وی مطرح کرد: حذف فلزات سنگین از آب و تصفیه پساب کارخانه ها، حذف ارسنیک از آب و ... به وسیله دستگاه طراحی شده در این شرکت انجام می گیرد؛ این دستگاه به وسیله جاذبی که طراحی شده امکان تصفیه آب را فراهم می نماید.

سرپرست بخش تحقیق و توسعه این شرکت با بیان اینکه جاذب این دستگاه تصفیه با فناوری نانو فراوری شده است، گفت: حذف آرسنیک از آب علاوه بر نیترات از دیگر قابلیت های دستگاه تصفیه این شرکت است زیرا یکی از چالش های ایران وجود آرسنیک در مقیاس بالا در آب آشامیدنی است که با استفاده از این دستگاه می توان آرسنیک را از آب آشامیدنی حذف کرد.

سرپرست بخش تحقیق و توسعه این شرکت استفاده از پنل های خورشیدی برای تامین انرژی مورد احتیاج دستگاه های تصفیه آب فراوری شده در این شرکت را از دیگر مزایای این محصول دانش بنیان نام برد.

وی مطرح کرد: این دستگاه می تواند انرژی مورد احتیاج خود را با استفاده از خورشید تامین کند که ما می توانیم از آن به نوعی دستگاه هیبرید نام ببریم.

زاهدی با اشاره به تصفیه پساب های روغنی به وسیله دستگاه تصفیه گفت: پساب های روغنی در صنایعی چون نفت، پتروشیمی و صنایع غذایی وجود دارند از این رو دستگاه دیگری را برای تصفیه این نوع پساب طراحی کردیم که از خسارات جبران ناپذیر به محیط زیست جلوگیری کند.

وی خاطر نشان کرد: عدم احتیاج به مواد شیمیایی، پایداری عملکرد نسبت به شرایط دما و pH، سهولت نگهداری، فضای اشغالی کم و قابلیت استفاده مجدد از پساب در خط فراوری از مزایای دستگاه های تصفیه در این شرکت به شمار می رود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 آذر 1401 بروزرسانی: 11 آذر 1401 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 2101

به "ساخت دستگاه تصفیه آب و پساب هیبریدی با نانوجاذب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت دستگاه تصفیه آب و پساب هیبریدی با نانوجاذب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید