زنجان؛ استان پیروز در ریشه کنی بی سوادی

به گزارش آسمان فارس، معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: مبادی ورودی بی سوادی در استان زنجان بسته شده است، زنجان از استان های پیروز در ریشه کنی بی سوادی است.

زنجان؛ استان پیروز در ریشه کنی بی سوادی

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از مهر، فرحناز فتحی، معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان اضافه نمود: با پیروزی نظام جمهوری اسلامی ایران یکی از گام های بزرگ انقلاب اسلامی ایجاد نهضت سوادآموزی بوده است.

وی افزود: قبل از انقلاب سطح سواد مردم استان در حدود 30 درصد بود، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نرخ باسوادی در استان به 96 درصد رسیده است.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان بیان نمود: نرخ سواد آموزی در روستاهای استان هم جهش خوبی داشته است.

فتحی بیان نمود: مبادی ورودی بی سوادی در استان زنجان بسته شده است، در این زمینه زنجان جزو استان های اول و دوم قرار گرفته است.

وی ادامه داد: نرخ باسوادی در ابهر با 97.5 و خرمدره با 97 درصد بالاترین نرخ باسوادی استان و ماهنشان با 87.5 درصد پایین ترین نرخ باسوادی را دارد.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، اظهارکرد: نرخ باسوادی در بانوان بعد از انقلاب رشد داشته است.

فتحی از تهیه سند راهبردی با عنوان سند ریشه کنی بی سوادی در استان اطلاع داد و اضافه نمود: این سند تحت برنامه شتاب بخشی خواهد بود ودر این میان شاهد ارتقای سطح دانش و سواد در تمام مخاطبین 10 تا 49 سال خواهیم بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 815

به "زنجان؛ استان پیروز در ریشه کنی بی سوادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنجان؛ استان پیروز در ریشه کنی بی سوادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید