رباتی که علف های هرز را با رعد و برق از بین می برد

به گزارش آسمان فارس، یکی از مسائل جدی کشاورزان و باغداران علف ها و گیاهان هرزی است که به رشد محصولات کشاورزی آسیب می زنند، حالا یک ربات خودران برای حل این مشکل به کار گرفته شده است.

رباتی که علف های هرز را با رعد و برق از بین می برد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از نیواطلس، ربات خودران جدیدی که سال آینده میلادی به بازار می آید ضمن زیرنظر دریافت زمین های کشاورزی و باغ ها مانع از رشد گیاهان هرز در آنها می گردد و گیاهان مذکور را با استفاده از تاباندن برق ولتاژ قوی از بین می برد.

در واقع این ربات همان کاری را انجام می دهد که در زمان وقوع رعد و برق رخ می دهد و نتیجه آن انتقال انرژی زیاد به گیاهان هرز است که آنها را از بین می برد. یک شرکت نوپای انگلیسی به نام اسمال ربات این ربات خودران را اختراع نموده و می گوید این محصول بدون احتیاج به دخالت انسان گیاهان هرز را از بین می برد.

این ربات که تام نامگذاری شده می تواند در یک روز زمینی به مساحت 20 هکتار را از گیاهان هرز پاکسازی کند. ربات یادشده به دوربین های متعدد و سیستم ناوبری اتوماتیک برای مسیریابی مجهز است. این ربات برای کاشت دقیق دانه و تهیه نقشه ای از زمین کشاورزی پس از این کار نیز قابل استفاده است. ربات مذکور از سال 2021 به صورت تجاری در بازارهای جهانی عرضه می گردد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 663

به "رباتی که علف های هرز را با رعد و برق از بین می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رباتی که علف های هرز را با رعد و برق از بین می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید