خودروهای ایرانی وارد بازار افریقا می شوند؟ ، این کشور در پی مذاکره با خودروسازان ایرانی

به گزارش آسمان فارس، سفیر غنا در ایران گفت: در گذشته مذاکراتی میان ایران و غنا برای ورود خوردسازان ایرانی به کشورمان وجود داشت؛ دوباره در پی فعال سازی این مذاکرات هستیم. به تجار بخش خصوصی غنا، ایران را توصیه می کنیم.

خودروهای ایرانی وارد بازار افریقا می شوند؟ ، این کشور در پی مذاکره با خودروسازان ایرانی

به گزارش خبرنگاران، اریک اسوبوتنگ سفیر غنا در ایران اظهار کرد: سفارت غنا در ایران به ایرانی هایی که بخواهند در غنا فعایت اقتصادی داشته باشند یاری خواهد نمود؛ بسته به نوع فعالیت شرکت های ایرانی سفارت یاری های تخصصی خواهد نمود.

وی اضافه کرد: ما امکان تجارت رو در روی تجار ایرانی با غنایی و تبلیغات(معرفی) محصولات ایرانی را در کشورمان فراهم می آوریم و اطلاعات لازم برای تجارت با کشورمان در سفارت ارائه خواهد شد.

سفیر غنا در ایران در پاسخ به این سوال که این کشور معافیت خاصی برای تجار این کشور در نظر گرفته است یا خیر گفت: معافیت هایی برای تجارت با غنا برای همه کشور ها وجود دارد اما در حال حاضر معافیت های ویژه ای برای تجارت بین ایران و غنا وجود ندارد.

وی توضیح داد: در بخش های اقتصادی مختلفی برای سرمایه گذاری در کشور ما به طور مثال در بخش کشاورزی، معدن و انرژی معافیت هایی برای فعالان اقتصادی کلیه کشورها وجود دارد.

سفیر غنا گفت: برنامه هایی در غنا وجود دارد که بر اساس آن در هر شهرستان یا روستا باید یک کارخانه وجود داشته باشد به همین منظور برای کسانی که در این پروژه ها سرمایه گذاری داشته باشند معافیت های اقتصادی در نظر گرفته می گردد.

سفیر غنا در ایران در ارتباط با مذاکرات احتاقتصادی برای ورود خودروسازان ایرانی به این کشور با توجه به ابراز علاقه مندی این کشور گفت: در گذشته صحبت هایی میان شرکت های خودروسازی ایرانی و شرکت های غنا برای ورود خودروسازان ایرانی به این کشور وجود داشت اما اکنون این مذاکرات فعال نیست اما ما در پی فعال سازی دوباره این مذاکرات هستیم.

اسوبوتنگ با بیان اینکه غنا صنعت خودروسازی ندارد گفت: البته دولت غنا خود اقدامی برای مذاکره با خودروسازان ایرانی نداشته است بلکه خود شرکت های بخش خصوصی غنا برای این کار اقدام می نمایند و ما به آنها توصیه خواهیم کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 آبان 1401 بروزرسانی: 7 آبان 1401 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 2089

به "خودروهای ایرانی وارد بازار افریقا می شوند؟ ، این کشور در پی مذاکره با خودروسازان ایرانی" امتیاز دهید

1 کاربر به "خودروهای ایرانی وارد بازار افریقا می شوند؟ ، این کشور در پی مذاکره با خودروسازان ایرانی" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودروهای ایرانی وارد بازار افریقا می شوند؟ ، این کشور در پی مذاکره با خودروسازان ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید