خواننده پاپ: برای پیروزی بر کرونا در خانه بمانیم

به گزارش آسمان فارس، اکنون که پزشکان برای مقابله با کرونا افراد را به رعایت بهداشت فردی و در خانه ماندن توصیه می نمایند، چهره های معروف هم با پیوستن به پویش در خانه بمانیم با مردم همراه شده اند. مجتبی کبیری خواننده درباره لزوم همدلی مردم می گوید: یقین دارم که پس از عبور از این بحران، همدلی که این روزها برای شکست دادن کرونا ایجاد شده دستاورد بزرگ ما خواهد بود.

خواننده پاپ: برای پیروزی بر کرونا در خانه بمانیم

جهت دریافت خدمات قیمت درب ضد سرقت فلزی ایرانی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

خبرنگاران-حسن حسن زاده:کبیری درباره عمل به توصیه های بهداشتی پزشکان می گوید: از همان روز نخست اعلام ورود ویروس کرونا به کشور و توصیه پزشکان به ماندن در خانه، من و اعضای خانواده ام به این توصیه عمل کردیم. اگر هر شهروند با رعایت موارد بهداشتی سلامتی خود را تضمین کند و خود را در برابر سلامتی دیگران مسئول بداند، عبور از این بحران کار دشواری نیست.

این خواننده مطرح کشورمان ادامه می دهد:آنطور که پزشکان و پرستاران زحمتکش می گویند این ویروس به دلیل ویژگی خاصش که زمان زیادی روی اجسام باقی می ماند شرایط انتقالش با لمس کردن مهیا شده و با همین روش هم از فردی به فرد دیگر سرایت می نماید. بنابراین اگر هر شهروند با رعایت موارد بهداشت فردی مسئولانه رفتار کند، زنجیره انتقال این ویروس از بین می رود. این روزها همه ما باید خودمان را در برابر اعضای خانواده، همسایه ها، هم محله ای ها و خبرنگارانانمان مسئول بدانیم.

وی می افزاید:متأسفانه چند روزی است که در فضای مجازی تصاویر ترافیک جاده های ورودی شمال کشور را می بینیم. اگرچه خوشبختانه اکنون مبادی شهرهای شمالی بسته شده است اما از این گروه از هموطنانم گلایه دارم. این روزها باید به توصیه پزشکان و مسئولان ستاد مقابله با کرونا اعتماد کنیم و در خانه بمانیم.

  • مسئولان از فروشگاه های محلی پشتیبانی نمایند

کبیری که سال هاست در محله میرداماد زندگی می نماید پیشنهادهایی هم برای هم محله ای هایش دارد: تنها رعایت نکات بهداشتی برای غلبه بر کرونا کافی نیست. تا زمانی که خطر ابتلا به ویروس وجود دارد همه باید در سبک زندگی روزمره مان تجدید نظر کنیم. این روزها من و اعضای خانواده ام خروج از خانه را به خرید مایحتاج منزل محدود نموده ایم. دراین باره هم باید نکاتی را رعایت کنیم. بهتر است تعداد دفعات خرید را کاهش دهیم و هر بار که برای خرید به فروشگاه می رویم مایحتاج چند روز را تهیه کنیم. این روزها باید هوای کسبه محله را داشته باشیم. به جز بعضی اقلام که تنها در فروشگاه های زنجیره ای پیدا می گردد، اقلام دیگر را از کاسبان محله تهیه کنیم. با این کار هم از حضور در اجتماعات شلوغ دوری می کنیم و خطر ابتلا به بیماری را کاهش می دهیم و هم در شرایط ویژه روزهای پایانی سال هوای کاسبان محله را هم داریم.

او درباره لزوم همدلی مردم در تهیه اقلام مورد احتیاج منزل می گوید: خوشبختانه هر بار که برای تهیه مواد غذایی و اقلام مورد احتیاج خانه به فروشگاه مراجعه می کنیم هیچ کمبودی وجود ندارد. بهتر است همه ما با همدلی و آرامش کامل به اندازه احتیاج واقعی خودمان خرید کنیم تا با حفظ این شرایط از این روزهای بحرانی عبور کنیم. با وجود این بعضی اقلام ضدعفونی نماینده و مواد شوینده به سختی در فروشگاه های محلی یافت می گردد. اگر مسئولان در این حوزه فروشگاه های محلی را پشتیبانی نمایند از سفرهای غیرضروری درون شهری جلوگیری می گردد و مهمتر از آن اضطراب و نگرانی مردم هم کاهش می یابد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 797

به "خواننده پاپ: برای پیروزی بر کرونا در خانه بمانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواننده پاپ: برای پیروزی بر کرونا در خانه بمانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید