خبرنگاران چین: با هر نوع ارتباط نظامی آمریکا و تایوان قاطعانه مخالفیم

به گزارش آسمان فارس، تهران- خبرنگاران- یک روز پس از تاکید شی جین پینگ رییس جمهوری و فرمانده کل قوا چین بر تقویت تمرینات ارتش برای تضمین پیروزی در جنگ های احتمالی، سخنگوی وزارت دفاع این کشور هم هشدار داد که هرگز اجازه تجاوز هیچ نیرویی را به میهن مقدس خود نخواهیم داد و کشورش با هرگونه ارتباط نظامی آمریکا و تایوان مخالف است.

خبرنگاران چین: با هر نوع ارتباط نظامی آمریکا و تایوان قاطعانه مخالفیم

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، رن وو چیانگ سخنگوی وزارت دفاع چین روز پنجشنبه در پکن گفت: چین با هر گونه مبادله رسمی و ارتباط نظامی بین آمریکا و تایوان قاطعانه مخالفت است و هرگز اجازه تجاوز هیچ نیرویی را به خاک خود نخواهد داد.

شی جین پینگ رئیس جمهوری چین روز چهارشنبه در جلسه کمیته مرکزی نظامی چین به نیروهای مسلح دستور داد تمرینات خود را در شرایط واقعی جنگ و توانایی خود را برای پیروزی در جنگهای احتمالی تقویت نمایند.

سخنگوی وزارت دفاع چین در ادامه گفت: چین قاطعانه با هر نوع مبادله رسمی و روابط نظامی بین آمریکا و تایوان مخالف است رستاخیز ملی و اتحاد کشور بخشی از فرایند ضروری برقراری عدالت و خواسته تمام مردم چین است.

وی تاکید نمود: ما هرگز اجازه نمی دهیم هیچ فرد و یا نیرویی به خاک مقدس سرزمین مان تجاوز و یا بخشی از آن را تجزیه کند در صورت مواجهه چنین شرایط جدی، ارتش آزادیبخش خلق چین قطعاً با آن مقابله و به طور قاطعانه از حق حاکمیت و تمامیت ارضی کشور دفاع می نماید.

وو چیانگ در خصوص تنش های مرزی هند و چین هم گفت که در حال حاضر، اوضاع کلی در مناطق مرزی بین چین و هند باثبات است و امید است که هند با برخورد صادقانه و اقدامات مثبت برای حفظ صلح و ثبات مناطق هم مرزی با چین مشترک کوشش کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1334

به "خبرنگاران چین: با هر نوع ارتباط نظامی آمریکا و تایوان قاطعانه مخالفیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران چین: با هر نوع ارتباط نظامی آمریکا و تایوان قاطعانه مخالفیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید