خبرنگاران تولید سامانه دومرحله ای تصفیه آب خانگی با غشای سرامیکی نانو

به گزارش آسمان فارس، تهران- خبرنگاران- یک شرکت دانش بنیان با استفاده از توان متخصصان خود پیروز به تولید و تجاری سازی سامانه دو مرحله ای تصفیه آب خانگی با غشای سرامیکی نانو شد.

خبرنگاران تولید سامانه دومرحله ای تصفیه آب خانگی با غشای سرامیکی نانو

علی اکبر بابالو عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی سهند تبریز و رییس هیات مدیره یک شرکت دانش بنیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش خبرنگاران افزود: این سامانه تصفیه آب دو مرحله ای برای مصارف خانگی تولید شده و قابل کاربرد در شرایطی است که آب دارای شوری یا سختی زیاد نباشد.

وی با بیان اینکه دغدغه ما در تصفیه آب شرب، بارمیکروبی و کدورت است گفت: ما در شرکت خود با تولید این سامانه نانویی این دغدغه را حل کرده ایم. با اتصال فیلترهای نانومتری دستگاه به شیر آب ورودی، آب خروجی کاملا عاری از هرگونه آلودگی میکروبی به دست می آید.

بابالو یادآور شد: در حال حاضر دستگاه های تصفیه آب با قیمت های بالا وجود دارد اما این سامانه دو مرحله ای با مبلغ پایین در اختیار خانواده ها قرار می گیرد.

وی گفت: فیلتر سرامیکی که در ابعاد نانومتری این آلودگی ها و بارمیکروبی را می گیرد، هر چند وقت یکبار می تواند از محفظه خارج و در زیر شیر آب شسته شود و دوباره مورد استفاده قرار گیرد و سال ها قابل استفاده باشد بدون اینکه بخواهیم فیلتر آن را تعویض کنیم.

این فناور با اشاره به اینکه عمر مفید این فیلتر 5 سال گارانتی می شود، افزود: متاسفانه ما موادی که پشت فیلترها جمع می شود را در آب شرب مصرفی خود نمی بینیم و فکر می کنیم آب شفافی داریم در صورتی که به این شکل نیست.

وی تاکید کرد: در این سامانه یک فیلتر کربنی و یک غشای سرامیکی تعبیه شده است، فیلتر کربنی برای از بین بردن بو یا طعم آب در مناطق خاص است و فیلتر سرامیکی تمام آلودگی میکروبی ممکن را از آب می گیرد.

وی گفت: دستگاه های موجود در کشور برای آب تهران که شوری و سختی ندارد از دستگاه دارای فیلتر RO یا اسکزمعکوس استفاده می کنند، در صورتی که اصلا نیازی به این امر نداریم، اگر کسی آب تصفیه شده RO را به مدت طولانی بخورد، عوارض خاصی پیدا می کند. بدن ما یک سری املاح مفید نیاز دارد، زمانی ما RO را استفاده می کنیم که سختی و شوری آب بالا باشد، در شرایطی که سختی آب استاندارد است یعنی در حد 200، 250 یا زیر 200 است، نیاز به این تصفیه ها نیست.

بابالو گفت: در حال حاضر این محصول تجاری سازی شده و در بازار وجود دارد، همچنین محصولات این شرکت به خارج از کشور نیز صادر می شود، در حال حاضر غشای صنعتی این شرکت به کشور چین در حال صادرات است.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1634

به "خبرنگاران تولید سامانه دومرحله ای تصفیه آب خانگی با غشای سرامیکی نانو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تولید سامانه دومرحله ای تصفیه آب خانگی با غشای سرامیکی نانو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید