حفظ وحدت از وظایف اصلی پیروان حقیقی دین اسلام است

به گزارش آسمان فارس، به گزارش خبرنگاران، محمود صدقی زاده، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ترکیه ضمن حضور در انستیتوی اندیشه اسلام با محمت گورمز، رییس سابق سازمان دیانت دیدار و گفت وگو کرد.

حفظ وحدت از وظایف اصلی پیروان حقیقی دین اسلام است

محمت گورمز در سخنانی، توسعه مناسبات علمی و فرهنگی را عاملی برای تقویت همکاری های مشترک دانست و اضافه کرد: انستیتوی اندیشه اسلام درصدد است تا با فعالیت های علمی و پژوهشی گام مهمی را در توسعه مناسبات دینی میان دو کشور بردارد.

رییس سابق سازمان دیانت گفت: فراوری فکر و اندیشه سالم و تقویت همگرایی و کوشش برای حفظ وحدت میان مسلمانان یکی از وظایف اصلی همه دلسوزان و پیروان حقیقی دین مبین اسلام است.

وی کوشش برای تفرقه میان مسلمانان را گامی غیر اخلاقی و دینی برشمرد و اضافه کرد: ایجاد اختلاف میان مسلمین و طرح مسایل تفرقه برانگیز اولویت اصلی مستکبرین عالم است.

رییس انستیتوی اندیشه اسلام در ادامه، تجربه رایزن فرهنگی کشورمان در ترکیه با مسایل فرهنگی ترکیه و زبان ترکی استانبولی را گامی مهم در تقویت همکاری های فرهنگی دو کشور دانست.

صدقی زاده، رایزن فرهنگی کشورمان ضمن ارایه گزارشی از برنامه های فرهنگی ایران در ترکیه و تشکیل هیأت علمای اسلامی، اضافه کرد: طرح تشکیل هیأت علمای اسلامی گامی مهم در توسعه همکاری های دینی و اقدام عملی در تقویت همگرایی میان فرق اسلامی است.

وی تشکیل هیأت علمای اسلامی را اقدام مهم در خنثی ساختن توطئه های دشمنان اسلام برشمرد و اضافه کرد: رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کوشش است تا گام مؤثری در راه اندازی این مجموعه ارزشمند بردارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 آذر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 91

به "حفظ وحدت از وظایف اصلی پیروان حقیقی دین اسلام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حفظ وحدت از وظایف اصلی پیروان حقیقی دین اسلام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید