تونس دوباره شلوغ شد، این بار مسائل اقتصادی مردم را به خیابان آورد

به گزارش آسمان فارس، فارس نوشت: مردم تونس در اعتراض به شرایط اقتصادی این کشور و یک روز پس از خودسوزی یک شهروند تونسی، در پایتخت این کشور تظاهرات کردند.

تونس دوباره شلوغ شد، این بار مسائل اقتصادی مردم را به خیابان آورد

اعتراضات در تونس در اعتراض به اوضاع اقتصادی و گرانی بار دیگر بالا گرفت و معترضان در مرکز پایتخت این کشور دست به تظاهرات زدند.

شبکه المیادین در این باره گزارش داد که معترضان تونسی سه شنبه شب با تجمع در خیابان الحبیب بورقبیه شعارهای ضد دولتی سر دادند.

این تظاهرات یک روز پس از خودسوزی یک شهروند تونسی و همزمان با نزدیک شدن به سالروز پیروزی انقلاب این کشور در سال 2011 اجرا شده است.

دیروز دوشنبه یک گزارشگر تلویزیونی به نام عبدالرزاق الرزقی در شهر القصرین واقع در غرب تونس در اعتراض به اوضاع نابسامان اجتماعی اقدام به خودسوزی نموده بود که پس از آن، جانش را از دست داد.

پس از خودسوزی این گزارشگر بود که جوانان خشمگین خیابان های شهر را بسته و لاستیک های خودروها را آتش زدند و نیروهای پلیس نیز برای پراکنده کردن معترضان به استفاده از گاز اشک آور متوسل شدند.

این گزارشگر تلویزیونی در حالی خودسوزی نموده بود که هشت سال پیش در چنین روزی محمد البوعزیزی از ساکنان استان سیدی بوزید در اعتراض به اوضاع نابسامان اقتصادی و اجتماعی خود را آتش زد که باعث شعله ور شدن انقلاب در تونس شد و در نهایت نیز به سرنگونی رژیم دیکتاتوری بن علی منتهی شد.

در همین ارتباط با نزدیک شدن به هشتمین سالروز فرار زین العابدین بن علی رئیس جمهور پیشین تونس در تاریخ 14 ژانویه، مردم تونس برای برگزاری مراسم و جشن های پیروزی انقلاب آماده می شوند.

60231

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 173

به "تونس دوباره شلوغ شد، این بار مسائل اقتصادی مردم را به خیابان آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تونس دوباره شلوغ شد، این بار مسائل اقتصادی مردم را به خیابان آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید