برنامه بزرگ امارات برای رسیدن به ماه

به گزارش آسمان فارس، ایسنا نوشت: سلطان النیادی، نخستین فضانورد امارات متحده عربی که مدت طولانی در فضا بوده است، می گوید که کشورش ممکن است انسانها را دورتر از زمین به پرواز درآورد.

برنامه بزرگ امارات برای رسیدن به ماه

سلطان النیادی(Sultan Al Neyadi) روز 12 سپتامبر درباره رکوردشکنی پرواز شش ماهه خود به ایستگاه فضایی بین المللی(ISS) صحبت کرد. او در مصاحبه با اسپیس گفت که امیدوار است آژانس فضایی امارات(UAESA) نیز با برنامه آرتمیس(Artemis) ناسا به ماه برسد.

النیادی طی یک نشست مطبوعاتی از مرکز فضایی جانسون ناسا در هیوستون که به صورت زنده از تلویزیون ناسا پخش شد، درباره اکتشاف ماه گفت: امارات متحده عربی، توافق نامه آرتمیس را امضا نموده است و امیدواریم که در آینده بخشی از آن باشد.

این توافق نامه، کشورهایی را شامل می گردد که قصد دارند به همراه ناسا به ماه پرواز نمایند و به هنجارهای اکتشاف فضایی صلح آمیز همسو با این آژانس متعهد هستند.

در ماموریت کرو-6(Crew-6) شرکت اسپیس ایکس(SpaceX) علاوه بر النیادی، یک گروه بین المللی از خدمه نیز حضور داشتند. وارن هوبرگ(Warren Hoburg) و استفان بوون(Stephen Bowen) فضانوردان ناسا و آندری فدیایف(Andrey Fedyaev) از آژانس فضایی روسیه در این ماموریت حضور داشتند و سپس به زمین بازگشتند.

النیادی یک فضانورد پیشگام اماراتی به شمار می رود. پیش از النیادی، تنها یک نفر دیگر از امارات برای یک اقامت کوتاه به فضا پرواز نموده که هزاع علی المنصوری(Hazzaa Ali Almansoori) است.

النیادی دو نقطه عطف کلیدی را در مأموریت خود رقم زد. او به اولین شخص از امارات تبدیل شد که یک ماموریت بلندمدت را در فضا سپری کرد و اولین پیاده روی فضایی را انجام داد. بعلاوه، النیادی اولین شخصی بود که جوجیتسو را در فضا تمرین کرد و مهارت رزمی خود را در یک ویدیو شش دقیقه ای در ایکس (توییتر سابق) به نمایش گذاشت.

النیادی گفت که دوست دارد دوباره به فضا پرواز کند و سه شهروند دیگر از امارات متحده عربی را نیز نام برد که می توانند به فضا بروند. این سه نفر، هزاع علی المنصوری و محمد الملا(Mohammad Al Mulla) و نورا المطروشی(Nora Al Matrooshi) اعضای کلاس فضانوردی دسامبر 2021 هستند.

النیادی ادامه داد: ما فضانوردانی را داریم که آموزش آنها سال آینده به انتها می رسد. این ادامه پرواز فضایی انسان است. من خوشحالم که بخشی از آن هستم و امارات متعهد است که بیشتر به فضا برود.

اقامت 180 روزه کرو-6 برای خدمه ایستگاه فضایی، یک امر رایج به شمار می رود اما فرمانده استیو بوون که سه پرواز را در دوران شاتل فضایی انجام داده است، گفت که امکان دارد با تکامل یافتن ایستگاه فضایی، ماموریت های کوتاه مدت رایج تر شوند.

بوون در خصوص ماموریت های کوتاه تر گفت: پروازهای فضایی طولانی، دشواری های خاص خود را دارند. از آنجا که وظایف معین شده برای این ماموریت های طولانی، برنامه ریزی دقیقی ندارند، تغییراتی که در بدن خود مشاهده می کنید، تغییراتی را در طول مسیر به وجود می آورند.

وی اضافه نمود: من فکر می کنم هر یک از این مدل ها در آینده جایگاه خود را خواهند داشت. در آینده دور، ماموریت های فضایی ممکن است سال ها طول بکشند.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 شهریور 1402 بروزرسانی: 22 شهریور 1402 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 2221

به "برنامه بزرگ امارات برای رسیدن به ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه بزرگ امارات برای رسیدن به ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید