بازدید از تاور بریج لندن و دانستنی های جالب درباره آن

به گزارش آسمان فارس، تاور بریج لندن یکی از پل های زیبا در لندن است که بر روی رود تمیز واقع شده است و دارای جاذبه های بسیار زیادی است این پل نماد مهمی در لندن است و به دلیل برخورداری از معماری های ارزشمند خود مورد توجه قرار می گیرد. نام دیگر آن نیز پل برج می باشد این بنا یکی از معروف ترین جاذبه هایی است که در شهر لندن یافت می گردد و دارای زیبایی هیا زیادی استو این بنا به دلیل معماری که دارد یکی از مهم ترین نمادهای لندن محسوب می گردد تلفیق معماری که در این پل به کار رفته است بسیار شگفت انگیز است معماری معلق و اهرمی که در این بنا به کار رفته است دارای اهمیت زیادی است و مورد توجه قرار می گیرد. یکی دیگر از ویژگی های برجسته در این بنا 2 برجی است که در آن ساخته شده است سبک معماری این برج ها گوتیک است و به دوره ویکتوریا باز می گردد در حقیقت این بنا در ویکتوریا ساخته شده است برج هایی که در این ساختمان می بینید از طریق دو گذرگاه افقی به یکدیگر متصل شده است فشاری که به شکل معلق به این پل وارد می گردد موجب شده تا مقاومت بیشتری داشته باشد.

بازدید از تاور بریج لندن و دانستنی های جالب درباره آن

تاور بریج لندن را بشناسید:

این پل از بخش های متعددی ساخته شده است در هر یک از این بخش ها اهرم هایی وجود دارند که موجب می شوند تا این پل دوام بیشتری داشته باشد اطلاعات گردشگری و تاریخی مهمی درباره این برج در دسترس می باشد زیرا این برج یکی از مهم ترین مکان های دیدنی در لندن است که دارای جاذبه های زیادی می باشد و از سوی گردشگران زیادی مورد توجه قرار می گیرد. در پیشینه تاریخی این بنا عنوان شده است که این برج در زمان ویکتوریا ساخته شده است و متعلق به اواخر قرن 19 میلادی می باشد در آن زمان تصمیم گیری های متعددی در این شهر انجام می شده است و تصمیم بر این بوده است که این پل را در قسمتی پایین تر از لندن بنا کنند. یکی از مسائل مهم و رایج در ساخت این پل این بوده است که توانایی حفظ ثبات پل بسیار سخت بوده است و موجب مسدود شدن مسیرهای لنگرگاهی می شده است.

بررسی معماری بنا:

ابتدا بهتر است بدانید که برای اسخت این بنا 50 طرح ارائه شده است که در هر یک از این طرح ها به نوعی به تجزیه و تحلیل بنا پرداخته است و نشان داده می شود که چگونه می توان استحکام برج را بالا برد یکی از مهم ترین ایده های طراحی در این بنا متعلق به جوزف بزلجت است که این طرح به علت پایین بودن میزان ارتفاع رد شده است در سال 1884 این پل به یکی از پل های اهرمی تبدیل شده است و در نهایت این طرح اجرایی شده است. به طور کلی مهندسی این پروژه بزرگ به عهده جان ولف بری بوده است و معماری این بنا را نیز هوراس جونز انجام داده است بری قصد داشت تا 2 برج طراحی کند دهانه مرکزی و اهرم های این پل به شکل ویژه ای طراحی شده اند به گونه ای که کشتی ها می توانند به راحتی از آن عبور کنند.

ساخت این پل از سال 1886 آغاز شده است تاور بریج لندن این پروژه در طی سال ای ساخت نیز تغییراتی داشته است و در واقع معماری گوتیکی که در آن مشاهده می کنید در ابتدا قرار نبوده است ساخته شود و جایگزین طراحی ساده آن شده است زیبایی این بنا به علت برخورداری از سبک معماری گوتیکی است واقع شدن برج لندن در کنار این پل نیز موجب جذابیت های بیشتر آن شده است و امروزه یکی از مهم ترین منطقه ها گردشگری می باشند. این بنای منحصر به فرد در در سال 1894توسط همسر یکی از شاهزادگان افتتاح شده است.

چه بخش هایی به پل اضافه شده اند؟

این پل در دوران جنگ جهانی نیز آسیب هایی را متحمل شده است به ویژه موتورهای پل برج که در اثر برخی از عملیات ها مورد آسیب واقع شده اند یکی از موتورهایی که در سال های اخیر و برای امنیت بیشتر در این بخش ها اضافه شده است به مدرنیته شدن بنا کمک بیشتری کرده است این موترو با وجود اینکه کاربردهای زیادی ندارد اما به بخش هایی از این بنا تبدیل شده است و موزه موتور بخار فورنست اهدا شده است.

در سال 2000 سیستم های کامپیوتری نیز به این پل اضافه شده است این سیستم های کامپیوتری اطلاعاتی را درباره تاور بریج لندن در اختیار افراد قرار می دهند همچنین در سال 2021 نیز مدال های المپیکی از این پل آویزان شده است که تبلغیات زیادی برای برگزاری المپیک داشته اند این پل به علت ارزشمندی خود در طول تاریخ نیز مدت ها مورد باسازی قرار گرفته است و نسبت به گذشته تردد اتومبیل و کشتی ها از اطراف آن کمتر شده است. این پروژه به قدری دارای جذابیت است که چین نیز الگوبرداری از آن داشته است با این تفاوت که برج چینی دارای 4 برج می باشد به همین علت است این پل یکی از مکان های دیدنی لندن برای علاقه مندان است.

منبع: دیجیاتور
انتشار: 11 مرداد 1401 بروزرسانی: 11 مرداد 1401 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 2039

به "بازدید از تاور بریج لندن و دانستنی های جالب درباره آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید از تاور بریج لندن و دانستنی های جالب درباره آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید