اگزما از تاثیر واکسن آنفلوانزا می کاهد

به گزارش آسمان فارس، به گزارش خبرنگاران، محققان دریافتند تاثیر واکسن آنفلوانزا در افراد مبتلا به اگزما براساس نوع تزریق آن، متفاوت است.

اگزما از تاثیر واکسن آنفلوانزا می کاهد

به نظر می رسد این مشکل ناشی از این حقیقت است که بر روی پوست خشک و ترک خورده بیماران مبتلا به اگزما غالباً تجمعی از باکتری های Staphylococcus وجود دارد. به گفته محققان، اگر این واکسن در پوست زده گردد به نظر می رسد این باکتری ها واکنش ایمنی ناشی از واکسن آنفلوانزا را کاهش می دهند.

دکتر دونالد لئونگ سرپرست تیم تحقیق از مرکز سلامت دنور کانادا، در این باره می گوید: عفونت های Staphylococcus مسئله ای گسترده در بین بیماران مبتلا به اگزما هستند و در بالغ بر 90 درصد بیماران مبتلا به نوع شدید این بیماری، کلونی ای از این باکتری وجود دارد.

تیم لئونگ براین باور است که افراد مبتلا به اگزما باید واکسن آنفلوانزا را به صورت تزریق عضلانی دریافت نمایند تا تزریق درون وریدی.

محققان در این تحقیق، واکنش ایمنی 202 فرد مبتلا به اگزما و 136 فرد بدون عارضه پوستی را بعد از تزریق واکسن آنفلوانزا پیگیری کردند. درحدود نیمی از شرکت نمایندگان، واکسن را به صورت درون وریدی و نیمی دیگر به صورت درون عضلانی دریافت کردند.

نتیجه مطالعه نشان داد در حدود یک ماه بعد، تنها 11 درصد از افراد تزریق پوستی در مقابل سوش های واکسن آنفلوانزا مصون شده بودند درحالیکه 47 درصد افراد دریافت نماینده واکسن به شکل عضلانی با زدن واکسن مصون شده بودند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 535

به "اگزما از تاثیر واکسن آنفلوانزا می کاهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگزما از تاثیر واکسن آنفلوانزا می کاهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید