اوقاف برای مرمت بناهای تاریخی همکاری کند

به گزارش آسمان فارس، به گزارش خبرنگاران، غلامرضا فرخی گفت: در حال حاضر بخشی از بناهای تاریخی استان کرمان وقف می باشند که برای بازسازی و مرمت آن ها نیازمند همکاری بیشتر اداره کل اوقاف و امور خیریه استان می باشیم.

اوقاف برای مرمت بناهای تاریخی همکاری کند

وی با بیان اینکه در استان کرمان بیش از 700 اثر ثبت ملی و 7 هزار اثر تاریخی شناخته گردیده وجود دارد، اظهار کرد: متاسفانه اعتبارات مرمتی استان کرمان پاسخگوی مرمت همه بناهای تاریخی این استان نمی باشد.

فرخی با اشاره به اینکه باید شرایط برای احیاء و مرمت بناهای تاریخی توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی فراهم گردد، توضیح داد: بدون شک با تغییر کاربری می توان علاوه بر اشتغالزایی زمینه پویایی و ماندگاری این قبیل بناها را فراهم اورد.

وی در ادامه با بیان اینکه توسعه صنایع دستی و صنعت گردشگری باید در دستور کار مسئولان محلی قرار گیرد، گفت: در دوران خشکسالی و کمبود منابع آبی صنایع دستی و گردشگری می توانند جایگزین کشاورزی گردد.

مدیر کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با تاکید بر اینکه این اداره کل از مشاغل خانگی حوزه صنایع دستی حمایت می نماید، اضافه کرد: در حال حاضر شرایط برای بیمه همه صنعتگران صنایع دستی و اعطاء تسهیلات به فعالان این صنعت در سطح استان وجود دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 دی 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 103

به "اوقاف برای مرمت بناهای تاریخی همکاری کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوقاف برای مرمت بناهای تاریخی همکاری کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید