انتشار 3 کتاب از مکتب ها و جنبش های ادبی

به گزارش آسمان فارس، کتاب های رئالیسم، نمایش نامه های یونان و رمانتیسیسم نوشته آیرا مارک میلن با ترجمه اکرم رضایی بایندر از مجموعه مکتب ها و جنبش های ادبی منتشر شد.

انتشار 3 کتاب از مکتب ها و جنبش های ادبی

جهت دریافت مشاوره خدمات موشن گرافیک از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی سناریو تا ساخت تیزر و موشن گرافیک حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران، ترجمه کتاب رئالیسم در 86 صفحه با شمارگان 500 نسخه و با قیمت 12 هزار تومان توسط نشر سفیر منتشر شده است.

نوشته پشت جلد کتاب: آشنایی با مکتب ها و جریان های ادبی برای تمام دانشجویان و خوانندگان جدی ادبیات ضرورتی گریزناپذیر است. نویسندگان، مترجمان، منتقدان ادبی و روزنامه نگاران نیز برای غنا بخشیدن به کار قلمی خود بی شک به آشنایی با مکتب های ادبی احتیاج دارند. کتاب حاضر جلد نخست از مجموعه مکتب ها و جریان های ادبی نشر سفیر است و به معرفی مکتب رئالیسم اختصاص دارد. مکتب رئالیسم می کوشد دنیا را، همان طور که هست، برای خوانندگان خود به تصویر بکشد. دنیا داستان های رئالیستی، با قهرمانانی از جنبش مردم عادی، که زندگی را با تمام خوشی ها و ناخوشی ها و فراز و نشیب هایش از سر می گذارنند، دنیای است ملموس و باورپذیر؛ و بی گمان به همین دلیل است که آثار خلق شده در این مکتب به بزرگ ترین و ماندگارترین آثار ادبی دنیا تبدیل شده اند. این کتاب سعی دارد با معرفی نویسندگان و آثار برجسته این مکتب، آنالیز درون مایه، بستر تاریخی، نقد بعضی ویژگی های خاص آن و ... شناختی دقیق از این مکتب ارائه دهد.

کتاب نمایش نامه های یونان نیز در 80 صفحه با شمارگان 500 نسخه و قیمت 15 هزار تومان به چاپ رسیده است.

نوشته پشت جلد کتاب: آشنایی با مکتب ها و جنبش های ادبی برای تمام دانشجویان و خوانندگان جدی ادبیات ضرورتی گریزناپذیر است. نویسندگان، مترجمان، منتقدان ادبی و روزنامه نگاران نیز برای غنا بخشیدن به کار قلمی خود بی شک به آشنایی با مکتب های ادبی احتیاج دارند. کتاب حاضر جلد دوم از مجموعه مکتب ها و جنبش های ادبی نشر سفیر است و به معرفی نمایش نامه های یونان باستان اختصاص دارد. نمایش نامه های یونان را می توان سرآغاز شکل گیری هنر نمایش دانست. این نمایش نامه ها که از دل سرودهایی مذهبی پدید آمده اند و برگرفته از داستان های اساطیری و افسانه ای هستند، مضامینی را موضوع کار خود قرار داده اند که هنوز هم برای مخاطب امروزی جذابیت دارد؛ مضامینی نظیر عشق، انتقام، عدالت و سرنوشت. تاثیر این نمایش نامه ها را نه تنها در هنر و ادبیات، بلکه در فلسفه و روان شناسی نیز می توان مشاهده کرد. اولین نمایش نامه های یونان در قالب تراژدی نوشته شده اند و اغلب قهرمانی را به تصویر می کشند که در تقابل خیر و شر و کشمکش نیروهای متناقض به سرنوشتی دردناک دچار می شوند. این کتاب سعی دارد با معرفی نویسندگان و آثار برجسته این مکتب، آنالیز درون مایه، بستر تاریخی، نقد بعضی ویژگی های خاص آن و ... شناختی دقیق از این مکتب ارائه دهد.

همچنین کتاب رمانتیسیسم نوشته آیرا مارک میلن با ترجمه اکرم رضایی بایندر در 80 صفحه با شمارگان 500 نسخه و قیمت 14 هزار تومان منتشر شده است.

نوشته پشت جلد کتاب: آشنایی با مکتب ها و جنبش های ادبی برای تمام دانشجویان و خوانندگان جدی ادبیات ضرورتی گریزناپذیر است. نویسندگان، مترجمان، منتقدان ادبی و روزنامه نگاران نیز برای غنا بخشیدن به کار قلمی خود بی شک به آشنایی با مکتب های ادبی احتیاج دارند. کتاب حاضر جلد سوم از مجموعه مکتب ها و جنبش های ادبی نشر سفیر است و به معرفی مکتب رمانتیسیسم اختصاص دارد. مکتب رمانتیسیسم، که بیشتر در شعر نمود پیدا می نماید، دنیای را به تصویر می کشد که ریشه در وهم و خیال و تصویرهای ذهنی دارد. عواطف و احساسات در مکتب رمانتیسیسم از اهمیت زیادی برخوردار است و شعر، رها از هرگونه چارچوب و قید و بندی، ابزاری است برای شاعر تا احساسات پرشور خود را ابراز کند؛ احساساتی که پاکی و خلوص خود را از طبیعت وام می گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 769

به "انتشار 3 کتاب از مکتب ها و جنبش های ادبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار 3 کتاب از مکتب ها و جنبش های ادبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید