اعتراف ژنرال مک کنزی درباره ایران؛شرایط به نفع حمله کننده خواهد بود

به گزارش آسمان فارس، ایسنا نوشت:فرمانده سنتکام در جلسه ای در کنگره آمریکا با اشاره به توان نظامی ایران، آن را مانعی برای فزونی کامل (دفاع) هوایی آمریکا در منطقه تلقی کرد.

اعتراف ژنرال مک کنزی درباره ایران؛شرایط به نفع حمله کننده خواهد بود

به نقل از شبکه بلومبرگ، کنت مک کنزی، فرمانده مرکز فرماندهی نیروهای تروریستی آمریکایی در منطقه موسوم به سنتکام روز سه شنبه در یک جلسه استماع کنگره مدعی شد که ایران با کاهش رجحان نظامی آمریکا در منطقه، تهدیدی هر روزه برای آمریکا و متحدانش در خاورمیانه دارد.

مک کنزی در گزارشی مکتوب به کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا مدعی شد که آن چه نیروهای حوثی تحت حمایت ایران در یمن خواند، از ماه ژانویه بیش از 150 موشک بالستیک، موشک های کروز و حمله های پهپادی علیه اهداف نظامی، زیرساختی و غیرنظامی علیه عربستان سعودی انجام داده اند.

او هشدار داد که به کارگیری گسترده پهپادهای کوچک و متوسط از سوی ایران برای جاسوسی و حملات به معنای آن است که برای اولین بار پس از جنگ کره، ما در حال عملیات بدون رجحان کامل (دفاع) هوایی هستیم.

این فرمانده آمریکایی ادامه داد که تا وقتی این سامانه های هوایی نامعلوم، معین نشوند و شکست داده نشوند، شرایط به نفع حمله کننده خواهد بود.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1606

به "اعتراف ژنرال مک کنزی درباره ایران؛شرایط به نفع حمله کننده خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراف ژنرال مک کنزی درباره ایران؛شرایط به نفع حمله کننده خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید