اطلاعیه هواشناسی درباره بارش برف در بعضی استان ها، طی روزهای آینده از سفر خودداری کنید

به گزارش آسمان فارس، سازمان هواشناسی کشور با صدور اطلاعیه ای نسبت به فعالیت سامانه بارشی در کشور و اختلال در ترددهای جاده ای به سبب کولاک برف و مه گرفتگی هشدار داده است.

اطلاعیه هواشناسی درباره بارش برف در بعضی استان ها، طی روزهای آینده از سفر خودداری کنید

به گزارش خبرنگاران، در اطلاعیه سازمان هواشناسی ضمن اشاره به عبور متناوب سامانه های بارشی طی امروز (30 فروردین) تا فردا و از بعد ازظهر یکشنبه (1 اردیبهشت) تا سه شنبه هفته آینده که بارش باران و در بعضی نقاط رگبار را به همراه دارد آمده است: در نواحی سردسیر و کوهستانی غرب و شمال غرب به ویژه جاده های کوهستانی البرز بارش برف، وزش باد و در نیمه شمالی کشور کاهش 5 تا 7 درجه ای دما پیش بینی می گردد.

بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی از بعد ازظهر امروز (30 فروردین) تا ظهر فردا (31 فروردین) بارش باران و برف در شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات جنوبی گیلان و از بعد ازظهر فردا رگبار باران گاهی با وزش باد شدید در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی -بارش تجمعی بین 10 تا 25 میلی متر- پیش بینی می گردد.

همچنین در ادامه این اطلاعیه درباره وضعیت جوی کشور از اوایل شب یکشنبه (1 اردیبهشت) و طی روز دوشنبه (2 اردیبهشت) آمده است: بارش باران و برف و وزش باد در نیمه جنوبی آذربایجان غربی، کردستان، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، دامنه های البرز درشمال استان های قزوین، البرز و تهران و بارش باران در استان های گیلان و مازندران -بیشترین مقدار بارش تجمعی مورد انتظار در جنوب آذربایجان غربی و شمال غرب کردستان بین 30 تا 60 میلیمتر و در سواحل گیلان و ارتفاعات البرز بین 20 تا 40 میلیمتر- خواهد بود همچنین از روز دوشنبه به تدریج با تشدید جریان های شمالی، بارش باران در سواحل و بارش برف در ارتفاعات شمالی البرز تشدید می گردد.

همچنین سازمان هواشناسی باهشدار به احتمال اختلال در ترددهای جاده ای به دلیل فعالیت سامانه های بارشی در کشور تاکید نموده است که طی شب یکشنبه (اول اردیبهشت) تا صبح سه شنبه به سبب بارش برف در مناطق سردسیر و کوهستانی، شمال غرب و دامنه های البرز غربی، لغزندگی، کاهش شدید دید به سبب مه در جاده های کوهستانی البرز و شمال غرب پیش بینی می گردد.

همچنین با توجه به انتظار بارش برف و تشدید آن طی روز دوشنبه (2 اردیبهشت) در شمال غرب، غرب و جاده های کوهستانی البرز و شرایط جوی مخاطره آمیز شامل مه غلیظ و احتمال کولاک برف، به هموطنان توصیه می گردد ضمن پرهیز از سفرهای غیر ضروری به مناطق شمالی و شمال غرب کشور، با آگاهی از وضع هوای راستا و رعایت نکات ایمنی، ریسک مخاطرات احتمالی را کاهش دهند.

بر اساس این اخطاریه بارش های بهاری گاهی با تشدید بارش و رگبار باران همراه است و بر این اساس در این مدت احتمال آبگرفتگی معابر عمومی به ویژه طی روز دوشنبه در راستاهای ساحلی دریای خزر پیش بینی می گردد.

در خاتمه اخطاریه سازمان هواشناسی آمده است: از روز یکشنبه (1 اردیبهشت) تا اواخر هفته موج کاهش نسبی دما بین 5 تا 7 درجه سلسیوس از شمال غرب تا شمال شرق کشور پیش بینی می گردد که کاهش دما در استان های شمال غرب، تهران، استان های مرکزی کشور و سواحل دریای خزر طی صبح دوشنبه تا سه شنبه و در شمال شرق و شرق طی صبح سه شنبه تا پنجشنبه است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 235

به "اطلاعیه هواشناسی درباره بارش برف در بعضی استان ها، طی روزهای آینده از سفر خودداری کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه هواشناسی درباره بارش برف در بعضی استان ها، طی روزهای آینده از سفر خودداری کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید