ابراز نگرانی کاخ سفید از آغاز غنی سازی 60 درصدی در ایران

به گزارش آسمان فارس، سخنگوی کاخ سفید با اعلام اینکه دولت متبوعش آغاز غنی سازی 60 درصدی در تأسیسات هسته ای ایران که امروز رسماً به اطلاع آژانس بین المللی انرژی اتمی رسید را جدی می گیرد و عمیقاً از این رویداد نگران است.

ابراز نگرانی کاخ سفید از آغاز غنی سازی 60 درصدی در ایران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جنیفر ساکی سخنگوی کاخ سفید سه شنبه شب در یک نشست خبری گفت که دولت متبوعش آغاز غنی سازی اورانیوم تا سطح 60 درصد در تأسیسات هسته ای ایران را مسئله ای جدی تلقی می کند.

سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به سؤالی درباره آغاز غنی سازی 60 درصدی در ایران گفت: ابتدا باید بگویم که ما اعلامیه تحریک آمیز ایران مبنی بر تصمیم این کشور برای آغاز غنی سازی اورانیوم تا سطح 60 درصد را جدی می گیریم و معتقدیم که کشورهای 1+5 باید به اتفاق یکدیگر این اقدام را محکوم کنند.

وی ادامه داد: ما انتظار نداریم که تغییری در مصاحبههایی که قرار است این هفته ادامه پیدا کند، رخ دهد. قطعاً ما از این اتفاق [آغاز غنی سازی 60 درصدی در ایران] نگرانیم، اما انتظار داریم که مصاحبهها در وین از سرگرفته شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اضافه کرد: ما فکر می کنیم که دیپلماسی تنها راه پیش روی ماست و مصاحبه کردن حتی به صورت غیرستقیم بهترین راه برای دستیابی به یک راه حل است. اما این بدان معنا نیست که ما نگران نیستیم.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1583

به "ابراز نگرانی کاخ سفید از آغاز غنی سازی 60 درصدی در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز نگرانی کاخ سفید از آغاز غنی سازی 60 درصدی در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید