آمادگی عراق برای همکاری همه جانبه با ایران، تأمین کالاهای اساسی کشور تسریع می گردد

به گزارش آسمان فارس، رئیس کل بانک مرکزی کشورمان در ملاقات با رئیس کل بانک مرکزی کشور عراق ضمن تأکید بر گسترش همکاری های پولی و بانکی میان دو کشور، از به کارگیری ساز و کاری مشترک برای تسریع در تأمین کالا های اساسی کشورمان اطلاع داد.

آمادگی عراق برای همکاری همه جانبه با ایران، تأمین کالاهای اساسی کشور تسریع می گردد

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، عبدالناصر همتی ⁩رئیس کل بانک مرکزی، در ملاقات با علی محسن اسماعیل العلاق، رئیس کل بانک مرکزی کشور عراق ضمن تأکید بر گسترش همکاری های پولی و بانکی میان دو کشور، از به کارگیری ساز و کاری مشترک برای تسریع در تأمین کالاهای اساسی کشورمان اطلاع داد.

همتی که به منظور انجام مذاکرات بانکی به کشور عراق سفر نموده است، صبح امروز در ملاقات با همتای عراقی خود ضمن اشاره به پیشینه همکاری دو کشور گفت: در سفرهای قبلی به توافقات خوبی دست یافتیم. براساس تفاهم گذشته میان هر دو کشور پیش بینی شده بود از منابعی که در کشور عراق داریم برای خرید کالاهای غیرتحریمی و اساسی استفاده کنیم. طی این سفر نیز به تفاهم های خوبی دست یافتیم.

رئیس کل بانک مرکزی، زمان بندی اجرایی شدن این توافق را بسیار مهم خواند و گفت: در حال حاضر اراده دو کشور بر اجرایی شدن این توافق است.

علی محسن اسماعیل العلاق، رییس بانک مرکزی عراق با اشاره به تفاهمنامه ای که سال گذشته بین دو بانک مرکزی امضا شد گفت این تفاهنامه روابط بانکی و اقتصادی دو کشور و نحوه استفاده از منابع بانک مرکزی ایران را به طور شفاف تعیین نموده است و امروز توافق کردیم بر همان اساس اقدامات لازم را انجام بدهیم.

لازم به ذکر است در این جلسه نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، شرکت ملی گاز ایران نیز رئیس کل بانک مرکزی را همراهی کردند. همچنین در این نشست مقرر شد، نمایندگان بانک های مرکزی ایران و عراق، ضمن آنالیز جزئیات سازوکار مورد اشاره، مراتب را برای اجرایی شدن پیگیری نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1073

به "آمادگی عراق برای همکاری همه جانبه با ایران، تأمین کالاهای اساسی کشور تسریع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی عراق برای همکاری همه جانبه با ایران، تأمین کالاهای اساسی کشور تسریع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید