آلودگی صوتی چالشی عظیم برای سلامت شهروندان اروپایی

به گزارش آسمان فارس، نتایج آنالیز آژانس محیط زیست اروپا نشان می دهد که بسیاری از شهروندان اروپایی در معرض آسیب های سلامت ناشی از سرو صداهای زیاد در محیط اطراف خود قرار دارند و از آن رنج می برند.

آلودگی صوتی چالشی عظیم برای سلامت شهروندان اروپایی

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از دویچه وله آلمان، نتایج یک آنالیز حاکی از رنج بالای شهروندان اروپایی از مسئله آلودگی صوتی دارد. آمارها در این باره بسیار نگران نماینده است.

بر اساس آمارها از هر 5 اروپایی یک نفر در معرض سرو صداهای مضر برای سلامت قرار گرفته است. به این ترتیب سرو صداهای محیط زیست یک مشکل شایع در اتحادیه اروپا است.

برای دومین باز از سال 2014 آژانس محیط زیست اروپا EEA گزارشی درباره آلودگی صوتی و شهروندان منتشر نموده است که نتایج آن بسیار نگران نماینده است.

بر اساس این گزارش، حداقل از هر 5 اروپایی یک نفر در معرض سرو صداهای مضر برای سلامت خود از طرف محیط اطراف قرار گرفته است.

بر این اساس بزرگترین منبع سرو صدا در طول شبانه روز همچنان ترافیک های جاده ای است. نتایج این آنالیز نشان می دهد که حدود 113 میلیون نفر در اروپا باید با یک میزان سرو صدای ایجاد شده توسط اتومبیل ها فراتر از 55 دسی بل مقابله نمایند و با آن روبرو هستند.

22 میلیون نفر هم تحت تاثیر سرو صداهای ناسالم و مضر برای سلامت ازطرف قطارها، چهار میلیون نفر هم در معرض سرو صدای ناشی از هواپیماها و یک میلیون هم از سرو صداهای ناشی از بخش های صنعتی رنج می برند. 55 دسی بل تقریبا به اندازه قدرت صوت در یک مکالمه است.

نتایج این آنالیز نشان می دهد که برای میلیون ها اروپایی این سرو صداهای مداوم در محیط اطراف مشکلاتی برای سلامت ایجاد می نماید که حتی می تواند منجر به مرگ آن ها گردد.

حدود 6.5 میلیون اروپایی به دلیل سرو صداهای اطراف از اختلالات شدید خواب رنج می برند. بر اساس گزارش آژانس محیط زیست اروپا سرو صداهای بلند زیست محیطی منجر به مرگ زودرس در بین 12 هزار نفر می گردد.

با وجود کوشش های زیاد برای کاهش آلودگی های صوتی اما تعداد شهروندانی که از این مسئله رنج می برند و سلامتشان مختل شده است کاهش پیدا ننموده است. بنابراین به گفته یکی از کارشناسان آژانس محیط زیست اروپا هدف این اتحادیه برای کاهش چشمگیر آلودگی های زیست محیطی تا سال 2020 هنوز محققق نشده است.

بخصوص اروپای جنوبی از این نظر در شرایط بدی قرار گرفته است. به گونه ای که مثلا در ایتالیا تقریبا از هر سه نفر دو نفر در معرض آسیب های ناشی از آلودگی صوتی قرار دارند.

به گفته کارشناسان در آینده اوضاع آرام تر نخواهد شد و با رشد شهرها تعداد اروپاییانی که در معرض سرو صدای بیش از حد قرار می گیرند در سال های آینده افزایش پیدا خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 856

به "آلودگی صوتی چالشی عظیم برای سلامت شهروندان اروپایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلودگی صوتی چالشی عظیم برای سلامت شهروندان اروپایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید