شروع آموزش های مجازی از هفته آینده، برنامه دانشگاه برای جبران عقب افتادگی ها

به گزارش آسمان فارس، رئیس دانشگاه هنر از شروع آموزش های مجازی دانشجویان این دانشگاه از هفته آینده اطلاع داد و گفت: حضور در این آموزش ها برای دانشجویان الزامی است.

شروع آموزش های مجازی از هفته آینده، برنامه دانشگاه برای جبران عقب افتادگی ها

دکتر سید حسن سلطانی در گفت و گو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب به شرایط آموزش مجازی دانشگاه هنر و میزان مشارکت دانشجویان در این آموزش ها اشاره و اظهار کرد: این دانشگاه در اسفندماه 98 نسبت به آماده سازی ساختارهای آموزش مجازی الکترونیکی برای ارائه مباحث و سرفصل های واحدهای درسی نیمسال دوم 99-98 آغاز به کار کرد و در این راستا معاونت آموزشی دانشگاه پس از آنالیز جوانب امر با توجه به نوع آموزش مورد احتیاج در دروس هنری، نسبت به نصب پلتفرم نرم افزار با همکاری واحد انفورماتیک و آموزش های مجازی دانشگاه، تبدیل و انتقال اطلاعات مورد احتیاج از سامانه آموزش کل دانشگاه به این نرم افزار، تعریف کاربران (اساتید و دانشجویان) اقدام نمود.

وی در ادامه توضیح داد: در هفته چهارم اسفندماه سامانه فوق برای استفاده 4200 دانشجو و 436 نفر مدرس اعم از هیات علمی و مدرس مدعو آماده سازی و فعال شد و اطلاع رسانی لازم به جمیع اساتید هیأت علمی و مدعو و همچنین دانشجویان صورت پذیرفت.

به گفته رئیس دانشگاه هنر، استفاده از سامانه فوق به منظور ارائه آموزش های مجازی، پیش از عید و در ایام تعطیلات نوروز به صورت اختیاری بوده اما پس از تعطیلات نوروز حضور الزامی بوده و دانشجویان وفق مقررات مربوطه پایش خواهند شد.

دکتر سلطانی خاطر نشان کرد: تجهیز دانشگاه هنر به سامانه فوق برای آموزش های رسمی در اسفندماه سال گذشته صورت پذیرفت و مقرر شد در ایام نوروز به صورت اختیاری مورد استفاده واقع گردد بنابراین با توجه به تداوم شرایط اپیدمی کرونا در کشور، این سامانه پس از انتها ایام تعطیلات نوروزی به عنوان بستر الکترونیکی آموزش رسمی دانشگاه مورد استفاده قرار خواهد گرفت و کلاس های درسی که امکان ارائه کل یا بخشی از آنها بصورت مجازی وجود داشته باشد، الزاماً به وسیله این سامانه برگزار خواهند شد.

وی ادامه داد: دروس مختلف ارائه شده در نیمسال دوم از هفته آینده به سه گروه مجازی، نیمه مجازی و حضوری تقسیم می شوند و آموزش دروس مجازی و بخش های مجازی از دروس نیمه مجازی به وسیله سامانه دانشگاه به صورت منظم صورت خواهد پذیرفت. دروس حضوری و بخش حضوری از دروس نیمه مجازی نیز متعاقباً و در اولین فرصت ممکن، با تأکید بر تابستان پیش رو در صورت رفع شرایط کرونایی برگزار خواهند شد.

دکتر سلطانی در مورد چالش های مهم آموزش مجازی دانشگاه هنر در هفته های گذشته نیز گفت: اصلی ترین چالش در این ارتباط را می توان در آماده سازی و فعال سازی سامانه آموزش مجازی دانشگاه برای آموزش های رسمی دروس نیمسال دوم است که این مشکل با عزم جدی همکاران ما در حوزه معاونت آموزشی دانشگاه و همکاری دیگر بخش های مرتبط یا زیرمجموعه اعم از بخش انفورماتیک و آموزش های آزاد و مجازی در اسفندماه 98 به نحو مطلوب به انجام رسید و متعاقب آن، دوره آزمایشی خود را سپری نمود و آماده بهره برداری نهایی برای هفته های آموزشی در بهار 99 شد.

وی تاکید نمود: در دوره آزمایشی آموزش مجازی، با بعضی اشکال های نرم افزاری و سخت افزاری روبرو بودیم که به تدریج طی هفته های اخیر این اشکالات شناسایی و رفع شده اند. بر این اساس رفع اختلالات سرورها، رفع اختلال در همخوانی سامانه با بعضی از ویندوزها، رفع مسائل فونت و ... از جمله اقدامات برای رفع مشکل هستند و در این مرحله، مشارکت کامل خانواده دانشگاه هنر در پیشبرد آموزش های مجازی به عنوان اصلی ترین گام عملیاتی در هفته های پیش رو مد نظر و مورد تأکید است.

رئیس دانشگاه هنر گفت: در ایام نوروز، تهیه فیلم های آموزشی لازم برای آشنایی بیشتر اساتید و ارتقاء کیفیت آموزش مجازی نیز در دستور کار قرار داشته است که خوشبختانه این کار به انجام رسیده و محصولات آموزشی طی روزهای آینده در اختیار اعضاء هیأت علمی و مدرسان مدعو قرار خواهند گرفت.

دکتر سلطانی خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه ریزی های صورت پذیرفته و مصوبات مرتبط در وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دانشگاه هنر، نیمسال جاری برقرار بوده و همچنان که در قسمت های قبل شرح داده شد، واحدهای درسی با اتکا به آموزش های مجازی و نیز بهره مندی از ظرفیت تابستان و هفته های پس از کرونا به طور کامل ارائه خواهند شد؛ لذا اساتید و دانشجویان این دانشگاه از هفته آینده با حضور فعال خود در برنامه های آموزشی مربوطه مشارکت خواهند نمود.

وی به برنامه دانشگاه هنر برای جبران عقب افتادگی های آموزشی اشاره نمود و اضافه کرد: خوشبختانه ظرفیت تابستان و هفته های پس از کرونا، پیش رو است و با استفاده از آموزش مجازی در هفته های باقی مانده از این نیمسال و ظرفیت فوق الذکر، جمیع مباحث درسی مورد احتیاج ارائه و دوره ها برگزار خواهند شد و ارزیابی های مربوطه نیز صورت خواهند پذیرفت. در فرایند آموزش مجازی در هفته های پیش رو، فرصت ارائه مباحث به صورت جبرانی در طول ایام هفته نیز وجود خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 928

به "شروع آموزش های مجازی از هفته آینده، برنامه دانشگاه برای جبران عقب افتادگی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع آموزش های مجازی از هفته آینده، برنامه دانشگاه برای جبران عقب افتادگی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید