آزادسازی سهام عدالت در شهریور ماه، واگذاری هپکو به وزارت صنعت، معدن و تجارت

به گزارش آسمان فارس، صالح گفت: تا شهریور ماه آزادسازی سهام عدالت صورت خواهد گرفت و دیگر قید دولتی بودن روی این سهام نخواهد بود.

آزادسازی سهام عدالت در شهریور ماه، واگذاری هپکو به وزارت صنعت، معدن و تجارت

علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی سازی در گفت وگو با خبرنگار ، در پاسخ به این سوال که چرا هنوز برخی افراد سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده اند، گفت: قرار بر این بود تا پایان سال 98 سود افراد به حساب بانک های عامل واریز شود و سازمان خصوصی سازی سود سهام تمام مشمولانی که شماره شبای خود را اعلام نموده اند را به حساب بانک ها واریز کرده است و اگر کسی شماره شبای خود را اعلام نموده باید به بانک ها مراجعه کند که چرا سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده است.

او ادامه داد: برای نظارت بیشتر بر فرایند واریز سود سهام عدالت به حساب مشمولان، اخیرا همکاران خود را موظف کرده ایم که این موضوع را پیگیری کنند، اما مواردی هم هستند که کارت بانکی آن ها دارای مشکل است که این افراد می توانند در این ایام ازطریق مراجعه غیر حضوری، این ایراد را برطرف نکنند.

صالح با اشاره به مسائل مربوط به شماره شبای برخی مشمولان افزود: عده ای هم هستند که هنوز شماره شبای خود را اعلام نکرده و یا اینکه شماره شبای اشتباهی را اعلام نموده اند که این افراد باید با مراجعه به سایت، اقدام به تصحیح و ثبت شماره شبای خود کنند تا بتوانند سود خود را دریافت کنند چرا که سازمان خصوصی سازی تا پایان سال 98، سود افراد مشمول را به حساب بانک های عامل واریز کرده است.

واگذاری 2998 میلیارد تومان سهام شرکت های دولتی در سال 98رئیس سازمان خصوصی سازی ضمن اشاره به آزاد سازی سهام عدالت اعلام نمود: در حال پیگیری تحقق این امر هستیم و بعد از جمع بندی کلی، این موضوع در شهریور ماه به پایان خواهد رسید و دیگر قید دولتی بودن روی این سهام نخواهد بود.

او با اشاره به آخرین شرایط هپکو شرح داد: قرار است با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت تغییراتی در مدیریت این شرکت اعمال و مدیریت آن به این وزارت خانه واگذار شود و اکنون در مرحله انجام کار های اداری این موضوع هستیم و نتیجه نهایی را اعلام خواهیم کرد.

صالح در پایان درباره عرضه 100 هزار میلیارد تومان دارایی دولت در بورس گفت: هنوز جزئیات نهایی را از وزارت امور اقتصادی و دارایی دریافت نکرده ایم، اما کار های اداری مربوط به عرضه آن ها در حال انجام بوده و به احتمال زیاد تا اوایل هفته آینده، اطلاعات نهایی را کسب خواهیم کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 958

به "آزادسازی سهام عدالت در شهریور ماه، واگذاری هپکو به وزارت صنعت، معدن و تجارت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادسازی سهام عدالت در شهریور ماه، واگذاری هپکو به وزارت صنعت، معدن و تجارت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید