گرایش به آپارتمان نشینی در آذربایجان غربی افزایش یافته است

به گزارش آسمان فارس، خبرنگاران: مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای اسلامی استانداری آذربایجان غربی گفت: گرایش به آپارتمان نشینی در شهرهای این استان از سال 93 افزایش یافته است.

گرایش به آپارتمان نشینی در آذربایجان غربی افزایش یافته است

جهت دریافت خدمات مهندسی ساختمانی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای ساخت، بازسازی، معماری، محوطه سازی و خرید مصالح ساختمانی را از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران از ارومیه، علی داداش زاده امروز در کارگاه آموزشی اعضای گروه های ماده 100 گفت: شرکت نمایندگان در این دوره با نحوه صدور آراء ماده 100 ، قوانین و مقررات ، نحوه تشکیل پرونده ها و نحوه صدور آراء و کیفیت آراء صادره و همچنین نحوه برخورد با متخلفین در ساخت وسازهای غیرمجاز آشنا می شوند.

وی گفت: پروانه های ساختمانی و آمار پرونده های ماده 100 در استان زیاد است بنابراین امیدواریم با برگزاری دوره های آموزشی ضمن آشنایی اعضاء این گروه با مجموعه قوانین و مقررات در حراست حقوق شهروندان و حقوق شهرداری ها به نحوه شایسته ای اقدام نمایند.

داداش زاده گفت: آذربایجان غربی با 3،080،576 نفر جمعیت 4.1 درصد از جمعیت کشور و با 1،932،544 نفر جمعیت شهری 3.6 درصد از جمعیت کشور را شامل می گردد و این در حالی است که تنها 3.14درصد مساحت ساخت وساز را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای اسلامی استانداری آذربایجان غربی توضیح داد: ازنظر تعداد پروانه های صادره نیز آذربایجان غربی در مقایسه با آمار کشوری 4.81درصد از پروانه های صادره را به خود اختصاص داده است که نشان می دهد مساحت زیربناها در این استان در مقایسه با کل کشور فاصله دارد .

داداش زاده اضافه کرد: به رغم اینکه در سال 1393در آذربایجان غربی بیشتر گرایش مردم به آپارتمان نشینی و توسعه شهرها در ارتفاع بوده است ولی با میانگین کشوری فاصله دارد و این امر را بایستی در طرح های توسعه شهری و در تهیه طرح های جامع شهری لحاظ کرد.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 906

به "گرایش به آپارتمان نشینی در آذربایجان غربی افزایش یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرایش به آپارتمان نشینی در آذربایجان غربی افزایش یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید