کوچکترین خودوری پرنده جهان تا سال 2023 برای فروش آماده می شود

به گزارش آسمان فارس، یک استارتاپ ژاپنی، آزمایش نخستین نمونه از خودروی پرنده خود را آغاز کرده و قصد دارد آن را تا سال 2023 برای فروش آماده کند.

کوچکترین خودوری پرنده جهان تا سال 2023 برای فروش آماده می شود

به گزارش خبرنگاران و به نقل از دیلی میل، یک استارتاپ ژاپنی موسوم به اسکای درایو (SkyDrive)، آزمایش پرواز نخستین نمونه خودروی پرنده خود را با کمک یک خلبان انسان آغاز کرده است.

اسکای درایو امیدوار است بتواند در تابستان سال جاری، یک نمایش عمومی از وسیله نقلیه جدید خود برگزار کند.

آزمایش پرواز این خودروی پرنده، در محوطه سرپوشیده مرکز پرواز اسکای درایو در خارج از شهر ناگویا صورت می گیرد.

پیش از این نیز پروازهای آزمایشی دیگری با این وسیله نقلیه صورت گرفته بود اما همه آنها با کمک کنترل از راه دور و بدون حضور خلبان انسان صورت گرفته بودند.

به گفته مسئولان اسکای درایو، شاید این خودروی پرنده تا سال 2023 برای فروش محدود آماده باشد و امکان تولید انبوه آن نیز تا سال 2026 فراهم شود.

استارتاپ اسکای درایو، توسط مهندسان پیشین شرکت تویوتا (Toyota) بنیان گذاری شده و آنها قصد دارند کوچکترین خودروی پرنده جهان را ارائه دهند. تویوتا در سال 2017، بودجه ای به مبلغ 350 هزار دلار به این استارتاپ ارائه داد تا به ابداع وسایل نقلیه پرنده آنها کمک کند.

اسکای درایو، تا به امروز جزئیات دیگری در مورد نحوه آزمایش پروازها فاش نکرده اما گفته که همه برنامه ها به خوبی پیش می فرایند و ادامه خواهند داشت.

اسکای درایو امیدوار است که استفاده از این خودروی پرنده بتواند به کاهش ترافیک خیابان ها به خصوص در شهرهای شلوغ کمک کند.

این استارتاپ باور دارد که خودروهای پرنده می توانند کارآیی قابل توجهی در ماموریت های جستجو و نجات داشته باشند و در شرایط ضروری به کار فرایند.

سرعت این خودروی پرنده در آسمان، حدود 99 کیلومتر در ساعت است و می تواند روی زمین با سرعت حدود 150 کیلومتر در ساعت حرکت کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 784

به "کوچکترین خودوری پرنده جهان تا سال 2023 برای فروش آماده می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوچکترین خودوری پرنده جهان تا سال 2023 برای فروش آماده می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید