کهگیلویه و بویراحمد سینما دارد اما...!

به گزارش آسمان فارس، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سه شهر استان سینما وجود دارد اما استقبال چشمگیری نمی گردد.

کهگیلویه و بویراحمد سینما دارد اما...!

محمدعلی پیرسبزی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران ، اضافه نمود: در شهرهای یاسوج، گچساران و دهدشت سینما داریم.

وی اعلام کرد: معمولا مطرح می گردد که شهر یاسوج مرکز استان سینما ندارد اما هم اکنون سالن آمفی تئاتر ارشاد استان به دستگاه های جدید دیجیتال مجهز شده و به عنوان سینما هنر فعالیت دارد که در این سینما فیلم های به روز برای علاقمندان نمایش داده می گردد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد توضیح داد: طی تفاهم نامه بین وزارت ارشاد و شهرداری یاسوج قرار است که در ترمینال قدیم یاسوج پردیس سینمایی ایجاد می گردد، به طوری که پنج سالن سینما در این پردیس با ظرفیت های مختلفک (200، 150 ،75 و 50 نفری) ساخته و احداث خواهد شد.

پیرسبزی گفت: از سال 90 که سینما دنای یاسوج جهت بازسازی تخریب شد سالن ارشاد استان جهت نمایش فیلم ها به عنوان سینما مجهز و راه اندازی شد.

وی اظهار کرد: در شهر گچساران دو سینمای نفت و سینمای قدیمی وجود دارد که سینمای نفت هم اکنون فعالیت دارد و سینمای قدیمی نیز اخیرا واگذار شده که در آینده نزدیک مجددا راه اندازی می گردد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: سینما دهناد شهر دهدشت نیز فعال است.

پیرسبزی در مورد استقبال از سینماهای استان اعلام کرد: به روز بودن فیلم ها در استقبال از سینماها نقش مهمی دارد، در روزهای عادی استقبال از سینماهای استان چشمگیر نیست اما در هنگام برگزاری جشنواره ها استقبال خیلی خوبی می گردد که احتیاج است بعضی دستگاه ها از جمله دستگاه های فرهنگی برای تبلیغ و مشارکت مردم و خرید بلیط همکاری نمایند.

وی تاکید نمود: طبق هماهنگی های انجام شده و با همکاری وزارت ارشاد دنبال و پیگیر هستیم که دو سالن در شهرهای لیکک و سی سخت به عنوان سینما و نمایش فیلم تجهیز شوند.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در مورد سه مرکز شهرستان (باشت، چرام و لنده) باقیمانده استان نیز اعلام کرد: این شهرها نه تنها سینما بلکه سالن هم ندارند که با تدابیر اندیشیده شده با سه دستگاه سیار در این شهرها اقدام به پخش فیلم می کنیم. همچنین در بعضی روستاهای استان نیز فیلم پخش می گردد.

پیرسبزی درخصوص وضعیت زمین سینمای تخریب شده یاسوج توضیح داد: حتما باید یک طبقه از ساختمان چند طبقه در حال ساخت در این زمین به سینما اختصاص داده گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 412

به "کهگیلویه و بویراحمد سینما دارد اما...!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کهگیلویه و بویراحمد سینما دارد اما...!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید