کفش عید را با توجه به این 4 نکته بخریم

به گزارش آسمان فارس، برای اینکه بتوانید کارشناسانه تفاوت بین کفش خوب و بد را تشخیص بدهید، خبرنگاران زندگی شما را هدایت می نماید. پس این مطلب را با دقت بخوانید و در خرید کفش بهره ببرید؛ زیرا که پا قلب دوم ما است و باید اهمیت ویژه ای به آن دهیم.

کفش عید را با توجه به این 4 نکته بخریم

1. کفش از قد نه، بلکه از پهنا جا باز می نماید

کفشی را که پایتان می کنید دقت کنید از قد کوچک نباشد. به بیان واضع تر هم سایز پا باشد. پشت و شست پایتان را اذیت نکند. اگر دقت نکنید و از پشت پایتان را اذیت کند باعث ایجاد تاول شده و از جلو ممکن است ناخن پایتان را سیاه کند و نهایتا به افتادن آن منجر گردد. اگر کفش تان از کناره پاهایتان را اذیت کرد (البته نه به مقدار زیاد) نگران نباشد با چندبار پوشیدن جا باز می نماید. هزینه کردن برای کفش اغلب ارزان نیست و در بسیاری از مواقع، وقت زیادی از ما می گیرد پس تا جایی که می گردد دقت کنید تا پول و زمان را هدر ندهید و به سلامتی خود آسیب نترسانید.

2. پاشنه استاندارد حتی برای مردان

گاهی اوقات بعضی افراد برای کمردرد و زانودرد به پزشک مراجعه می نمایند و پزشک معالج به آنها می گوید که اشکال از کفش شان است و بهتر است آن را عوض نمایند. بیشتر این مسائل به وجود آمده در فرد، به علت نداشتن پاشنه استاندارد و مناسب کفش هاست. پاشنه به معنای شیب منطقی و متعادل کفش است. این شیب مناسب برای کفش های مردانه هم وجود دارد که باید در هنگام خرید به آن توجه کرد. برای خانم ها بهتر است از پاشنه های یک تکه یا به اصطلاح از کفش های لژدار استفاده نمایند. (3 الی 5 سانت پاشنه منطقی است)

3. مدل کفش برای بهار و تابستان

در بسیاری از موارد کفش های بهاره قابل استفاده برای تابستان هم هستند و ما معمولا به علت گرمی هوا، مدل های راحت و باز را انتخاب می کنیم؛ اما بهتر است به این موضوع نیز توجه کنیم که در این فصل ها گرده ها و غبارها به راحتی قابل جا به جایی هستند که باعث ایجاد حساسیت هایی از جمله اگزما بر روی پوست پا می شوند. پس سعی کنید کفش تان زیاد باز نباشد و اگر هم بود با جوراب بپوشید تا از پوست خود محافظت کنید.

4. کفشی که بتوانیم با چند دست لباس ست کنیم

اگر لباس هایتان دیپلمات و رسمی است پس به سراغ کفش های رسمی و چرم بروید و اگر لباس هایتان راحتی است به دنبال کفش های اسپرت و انواع کتانی ها بروید. رنگ کفش را سعی کنید خنثی انتخاب کنید تا بتوانید با بیشتر لباس هایتان ست کنید. خبرنگاران زندگی در گذشته درباره رنگ های خنثی شرح داده است که می توانید اینجا بخوانید. کفش هایتان را هر بار واکس بزنید و اگر جنس کتان یا پارچه ای دارد هر بار تمیز کنید؛ زیرا گرد و غبار کفش را می پوساند. اگر جنس کفش تان هُرس است از اسپری مخصوص آن بهره ببرید تا پرزها طبیعی آن از بین نرود.

در این زمینه بخوانید:

با لباس هایتان، سن خود را دست کاری کنید!

نکاتی که برای خریدن شلوار باید به آنها دقت کنیم

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1343

به "کفش عید را با توجه به این 4 نکته بخریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کفش عید را با توجه به این 4 نکته بخریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید