کریمیان: استقلال احتیاج به زمان دارد، شانس آوردم افسردگی نگرفتم!

به گزارش آسمان فارس، بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد که آبی پوشان پایتخت احتیاج به زمان دارند تا با هم هماهنگ شوند و نتایج خوبی کسب نمایند.

کریمیان: استقلال احتیاج به زمان دارد، شانس آوردم افسردگی نگرفتم!

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، مهدی کریمیان بازیکن پیشین تیم های فوتبال سپاهان و تراکتور که در لیگ چهاردهم به استقلال پیوست تا هفته نهم آن فصل بازی های خوبی برای این تیم انجام داد، اما به دلیل ابطال کارت دوران خدمت سربازی اش، در سن 34 سالگی مجبور به ترک استقلال و گذراندن دوران سربازی در شیراز شد. به بهانه شرایط استقلال و خودش، گفت وگویی با کریمیان انجام دادیم که در زیر می خوانید:

خبرنگاران: الان مشغول چه کاری هستی؟

در حال گذراندن کلاس های مربیگری هستم تا ببینم کجا می توانم کار کنم. شرایط مربیگری با بازی کردن متفاوت است. در فوتبال براساس استعدادی که داری، دیده می شوی و مجبور هستند سراغت بیایند، اما در مربیگری این شرایط وجود ندارد. ارتباط آنچنانی برای ورود به چرخه مربیگری ندارم. پیشنهاداتی البته از لیگ هایی پایین بوده که با شرایط من تطابق نداشت.

خبرنگاران: فکر می کنی ماجرای ابطال کارت های انتها خدمت باعث نابودی فوتبالت شد؟

دقیقا به خاطر آن ماجرا از فوتبال محو شدم. بیشتر بازیکنانی که کارت خدمت سربازی شان باطل شد، جوان بودند، اما من 34 ساله بودم. کارت سربازی من برای 10،12 سال پیش بود و خودشان نیز به این جمع بندی رسیده بودند که مرتکب خلافی نشده ام. به آنها گفتم 34 ساله هستم و اگر در این وضعیت به سربازی بروم، فوتبالم نابود می گردد. سایر بازیکنان سن کمی داشتند و بعد از دو سال می توانستند دوباره به سطح حرفه ای بازگردند که همین اتفاق هم افتاد، اما با وجود صحبت هایی که انجام دادم، راهی خدمت سربازی شدم.

خبرنگاران: آن دوران را چطور پشت سر گذاشتی؟

خیلی از همبازی های قدیمی و اطرافیان به من می گفتند همین که افسردگی شدید نگرفتی، شانس آورده ای. بازیکن فیکس استقلال بودم و برای این تیم گل می زدم، پاس گل می دادم، اما به یک باره رفتم پادگان شهید دستغیب شیراز! از لحاظ روحی - روانی بیشترین ضربه را خوردم. اگر از تیم های دیگری سرباز می شدم، دلم نمی سوخت. همواره در تیم های مدعی چون سپاهان و تراکتور بازی نموده بودم و فیکس استقلال بودم و روند رو به رشدی تا هفته نهم داشتم. در 9 دیداری که برای استقلال در ابتدای فصل بازی کردم، هشت برد داشتیم و یک شکست مقابل سپاهان. در 9 دیداری که به میدان رفتم گل زدم، پاس گل دادم، اما به یک باره با شوک روبه رو شدم.

خبرنگاران: چه شد که راهی شیراز شدی؟

به خاطر همسرم که شیرازی بود راهی فجرشهید سپاسی شدم. با وجود اینکه تونی سرمربی تراکتور من را می خواست، نگذاشتند به این تیم بروم. بین ملوان و فجر هم به خاطر اینکه همسرم شیرازی بود، راهی فجر شدم تا او بیشتر از این آسیب نبیند.

خبرنگاران: در پادگان شهید دستغیب کسی تو را شناخت که بازیکن استقلال بودی؟

بله، شناخته بودند. من بازیکن استقلال بودم که سرباز شدم.

خبرنگاران: هم خدمتی هایت در چه سنی بودند؟

15،16 سال از من کوچک بودند! پس از ابطال کارت های سربازی، 6 ماه محروم شدم، سپس دو سال برای خدمت سربازی به شیراز رفتم و بعد از آن دیگر نابود شدم. اگر چه بعد از دوران سربازی، بدنم آماده بود، اما دیگر نتوانستم به تیم مدعی بروم.

خبرنگاران: استقلال این فصل را چطور دیدی؟

روند بازی و آن فوتبالی که استقلال ارائه می نماید، متفاوت با سال های قبل و کل بازی های لیگ است. با این حال، استقلال چند سالی است که جام نگرفته و هوادارانش قهرمانی می خواهند. آنها باید صبوری نمایند، چرا که استقلال فوتبال متفاوتی ارائه می دهد.

خبرنگاران: این تیم با راهنمایی استراماچونی می تواند مدعی باشد؟

روند استقلال رو به رشد بوده است. باید به تیمی که 15،16 بازیکنش به تازگی کنار هم بازی می نمایند، فرصت داد. استقلال خروجی های زیادی داشته است. امیدوارم با سه برد اخیر، شرایط برای استقلال بهتر گردد و نتایج سینوسی نباشد. برای استقلال بد است که پس از چند برد، دوباره وارد بحران گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 540

به "کریمیان: استقلال احتیاج به زمان دارد، شانس آوردم افسردگی نگرفتم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کریمیان: استقلال احتیاج به زمان دارد، شانس آوردم افسردگی نگرفتم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید