پلیس آلمان برای اخراج پناهجویان با مشکل روبرو است

به گزارش آسمان فارس، مسئله اخراج پناهجویان از آلمان به مسئله ای برای پلیس فدرال این کشور تبدیل شده است.

پلیس آلمان برای اخراج پناهجویان با مشکل روبرو است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پلیس آلمان در حال کوشش برای اخراج پناهجویان از این کشور است اما از کمبود امکانات رنج می برد. بیش از یک سال است که پناهجویان به صورت جمعی و با پروازهای ویژه از آلمان به کشورهای مبدا بازپس فرستاده می شوند. پلیس فدرال می گوید به خاطر خستگی، کمبود پرسنل و نبود امکانات، نمی تواند میزان اخراج ها را از تعداد کنونی بیشتر کند.

وبگاه شبکه دویچه وله آلمان به نقل از دیتر رومان رییس پلیس فدرال این کشور نوشت: مراکز نگهداری از پناهجویان در آلمان محدود است و با فقدان امکانات برای اخراج پناهجویان روبرو هستیم.

وی در ادامه گفت: برای 248هزار پناهجو که باید از کشور اخراج شوند، فقط 577 مرکز نگهداری وجود دارد. از این تعداد 119 هزار نفر نیز اجازه اقامت دریافت نموده اند زیرا مقامات محلی دلیلی دارند که آن ها نمی توانند اکنون از کشور خارج شوند.

دویچه وله با استناد به گزارش روزنامه فانک خاطرنشان کرد: از ژانویه تا اکتبر 2019، در مجموع تعداد 20996 پناهجو از آلمان اخراج شده اند که این آمار نسبت به سال گذشته هزار نفر کمتر شده است.

در اوایل امسال میلادی ماموران پلیس فدرال آلمان خاطرنشان کردند در مسئله خروج پناهجویان تحت فشار هستند زیرا تعداد افسرانی که باید به همراه پروازهای اخراج شدگان حضور داشته باشند تنها در مدت 4سال، دوبرابر شدند.

در حال حاضر شمار پناهجویانی که از آلمان به کشورهای خود بازگردانده شدند افزایش چشم گیری داشته است. شمار پناهجویانی که به سه کشور مراکش، الجزیره و تونس بازگردانده شدند در مقایسه با سال قبل میلادی 35 درصد افزایش داشت و آمار اخراج پناهجویانی کشورهایی مانند روسیه، ارمنستان، افغانستان، هند، گامیبا و غنا نیز دست کم دو برابر شده است.

انتهای خبر/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 716

به "پلیس آلمان برای اخراج پناهجویان با مشکل روبرو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس آلمان برای اخراج پناهجویان با مشکل روبرو است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید