پارالمپیک توکیو قطعا برگزار می گردد ، تکلیف ایران تعیین نیست

به گزارش آسمان فارس، سرپرست کاروان ایران در پارالمپیک 2020 با تأکید بر اینکه مبنای کار ژاپنی ها برگزاری قطعی این بازی ها است، از عدم شروع به کار فعالیت ها در ورزش ایران انتقاد کرد.

پارالمپیک توکیو قطعا برگزار می گردد ، تکلیف ایران تعیین نیست

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر،رضایی با یادآوری اینکه برگزارنمایندگان پارالمپیک 2020 هر روز با کشورهای شرکت نماینده از جمله ایران در حال مکاتبه هستند، گفت: روزانه نامه ها و دستورالعمل های زیادی از توکیو در رابطه با بازی های 2020 و مسائل مختلف مربوط به این بازی ها دریافت می کنیم. این نامه ها در رابطه با موارد مختلف از جمله اقامت، ترانسفر، خبرنگاران و … است.

وی اضافه کرد: برگزارنمایندگان بازی های توکیو بعد از تعویق یک ساله این بازی ها به مرداد 1400، چند ماهی است که روال عادی در خصوص بازی ها و پیگیری آنها را از سر گرفته اند. این نشان دهنده این است که پارالمپیک توکیو قطعاً در موعد مقرر و جدید برگزار می گردد به خصوص اینکه قرار است دوشنبه آینده نشست وبینار سرپرستان کاروان های اعزامی هم برگزار گردد.

سرپرست کاروان ورزش ایران در پارالمپیک توکیو با یادآوری اینکه هفته گذشته هم نشست وبینار سرپرستان اعزامی به المپیک 2020 برگزار گردید، اظهار داشت: ژاپنی ها در حال اجرا دادن کارهای لازم برای دو میزبانی عظیم خود هستند. اگر بازی ها برگزار گردد که آنها از کاری عقب نیستند و اگر هم بنا به هر دلیلی احتیاج به لغو بازی ها باشد که تصمیم لازم را می گیرند. مهم این است که امروز آنها در حال پیگیری امور هستند اما ما در ایران هنوز قدمی برنداشته ایم.

رضایی با تأکید بر فعالیت نصفه و نیمه ورزش پارالمپیکی در ایران به عدم آغاز تمرین تیم ملی والیبال نشسته که راهنمایی آن را برعهده دارد نیز اشاره نمود و گفت: سه ماه است که درخواست برگزاری اردو به صورت قرنطینه یا با حضور حداقلی افراد را داده ام. در کل پیشنهادهای مختلفی در نظر گرفته شده تا با عمل به آنها بتوانیم تمرینات را آغاز کنیم. کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون جانبازان و معلولان هم موضوع را به ستاد مبارزه با کرونا در ورزش اعلام نموده اند اما هنوز مجوز تمرین را نگرفته ایم.

وی اضافه کرد: ملی پوشان والیبال نشسته سال آینده باید در بازی های 2020 توکیو شرکت نمایند اما 10 ماه است که اردویی نداشته اند. آنها طی این مدت هیچ تمرینی با توپ انجام نداده اند و فقط بر مبنای برنامه های ما بدنسازی داشته اند، در حالی که والیبال نشسته یک ورزش گروهی است که باید روی دفاع، حمله، اسپک و … تمرین گروهی کار گردد.

رضایی با اشاره به آغاز فعالیت ورزشی در خیلی از کشورها گفت: شرایط دیگر کشورها را رصد می کنیم. رقیبان درجه یک ما مانند برزیل، بوسنی، مصر و روسیه چند ماهی است که تمریناتشان را آغاز نموده اند اما ما هنوز مجوز نداریم. نمی دانم با این شرایط چطور می خواهیم در بازی های توکیو شرکت کنیم.

سرپرست کاروان ایران در بازی های پارالمپیک توکیو در خاتمه تأکید کرد: تکلیف ما هنوز تعیین نیست. اگر مبنای ورزش ایران حضور در پارالمپیک توکیو است باید با کرونا و موضوعات مرتبط با آن بسازیم و در عین رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، تمریناتمان را آغاز کنیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1266

به "پارالمپیک توکیو قطعا برگزار می گردد ، تکلیف ایران تعیین نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارالمپیک توکیو قطعا برگزار می گردد ، تکلیف ایران تعیین نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید