هنوز تصمیمی درباره تغییر زمان خاتمه سال تحصیلی گرفته نشده است

به گزارش آسمان فارس، معاون آموزش ابتدایی شهر تهران و مجری طرح مدرسه تلویزیونی دوره ابتدایی درباره تغییر زمان پایان سال تحصیلی گفت: ممکن است این اتفاق بیفتد. موضوع در حال بررسی است و هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

هنوز تصمیمی درباره تغییر زمان خاتمه سال تحصیلی گرفته نشده است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سعید ربوشه معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران و مجری طرح مدرسه تلویزیونی دوره ابتدایی درباره نحوه انتخاب معلمان برای تدریس تلویزیونی گفت: خیلی از معلم ها داوطلب بوده، ولی به دلیل ملاحظاتی که در رفت و آمد وجود داشت مدرسان از شهر تهران انتخاب شدند و عمدتاً مدرس و سرگروه آموزشی هستند و سال ها در این حوزه کار آموزش و طراحی دروس را دنبال می کنند.

وی درباره روش های بازخوردی از تدریس معلمان گفت: یک هفته ای که به صورت زنده تدریس ها پخش شده و تا کنون این تجربه را برای تدریس زنده نداشته اند. از طریق شبکه های مرسوم، سامانه پیامکی برنامه فرصت برابر و تماس های گرفته شده، انجمن اولیا و مربیان بازخورد هایی را دریافت کرده ایم.

مجری طرح مدرسه تلویزیونی دوره ابتدایی با بیان اینکه همچنین از روسای مناطق و معاونین آموزش ابتدایی مناطق و معلمانی که در مناطق می شناسیم بازخورد هایی را درباره روش های تدریس دریافت کرده ایم گفت: بعد از رونمایی از سند تحول گفتگو های بسکمک پیرامون نگاه تحولی در یک تدریس فعال اجرا شده است. اما اینکه واقعاً بخواهیم همه این ها را در یک هفته روی معلمانی که اجرا داشتند پیاده کنیم مشکل است.

ربوشه ادامه داد: از مدیر شبکه آموزش خواستم بعد از پشت سر گذاشتن این بیماری، فرایند آموزش تلویزیونی را متوقف نکنیم. این پدیده مبارک و ارزشمند است و تلاش کردیم نقد های اجرا شده را تا جای ممکن برطرف کنیم.

وی توصیه هایی به اولیا داشت و گفت: ویدئویی پخش شده که در چین بچه ها لباس های خاصی پوشیده و در خانه آداب مدرسه را رعایت می کردند و از تلویزیون آموزش را دنبال می کردند. پیشنهادم این است که والدین در بخش یادگیری و دانشی و آموزشی به فرزندانشان کمک کنند. فرصت خوبی فراهم شده تا در جزئیات آموزشی هم مداخله کنند و بچه ها را به موقع از خواب بیدار کنند تا جلوی تلویزیون بنشینند. در خانه ها شرایط خوبی فراهم شده تا اولیا از فضا هایی که معلمان محتوا تولید می کنند و تعامل دوطرفه هست در جزئیات یادگیری محتوای آموزشی بچه ها مداخله کنند.

مجری طرح مدرسه تلویزیونی دوره ابتدایی درباره تغییر زمان پایان سال تحصیلی گفت: ممکن است این اتفاق بیفتد. در حال بررسی است و هنوز تصمیم گیری در این باره انجام نشده است. هفته قبل روزی یک ساعت برنامه داشتیم و از این هفته روزی سه ساعت برنامه داریم و در واقع هر شش پایه برنامه آموزشی دارند و همه درس ها با رویکرد تلفیقی ارائه می شود. تمام تلاش ما این بوده است که تمام نکات تحولی روش های تدریس را به کار بگیریم.

ربوشه اضافه کرد: معلمان جدید هم انتخاب شده اند و به کادر قبلی اضافه می شوند.

وی درباره نقش معلمان در این فرایند آموزشی گفت: در کنار حدود 40 معلمی که تدریس تلویزیونی را برعهده دارند و در این شرایط ایثارگرانه خدمت می کنند در تهران 13 هزار آموزگار دولتی و هفت هزار آموزگار غیردولتی داریم. ما جایگزین آموزگاران نیستیم. به علل مختلفی، چون ویروس کرونا، برودت هوا، آلودگی هوا و … تعطیلی های پی در پی داشتیم، اما از روز اول مدرسه معلم ها کانال ها و راه های ارتباطی با والدین ایجاد کرده اند و محتوا های آموزشی تولید و ارائه می کنند.

وی اضافه کرد: در تلاشیم برنامه های شبکه آموزش را بهبود دهیم، ولی درخواست می کنیم معلمان در استان و محل خود تکالیف مهارت محور را دنبال کنند و روش تدریس جدید و فعالانه ای را به نمایش بگذارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 861

به "هنوز تصمیمی درباره تغییر زمان خاتمه سال تحصیلی گرفته نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنوز تصمیمی درباره تغییر زمان خاتمه سال تحصیلی گرفته نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید