نمایندگی های ایران در سراسر دنیا پیروزی انقلاب را گرامی داشتند

به گزارش آسمان فارس، تهران (پانا)- مراسم گرامیداشت مجازی پیروزی انقلاب اسلامی و روز ملی جمهوری اسلامی ایران از سوی نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در سرتاسر دنیا به صورت مجازی برگزار گردید.

نمایندگی های ایران در سراسر دنیا پیروزی انقلاب را گرامی داشتند

به گزارش روابط عمومی وزارت امور خارجه، همزمان با چهل و دومین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، وزارت امور خارجه و نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در اقصی نقاط دنیا در اقدامی ابتکاری و در نوع خود بدیع، اقدام به گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی و روز ملی جمهوری اسلامی ایران بصورت هماهنگ در فضای مجازی با موضوع شبکه اجتماعی توییتر کردند.

این مراسم در حالی برگزار گردید که در یک سال گذشته و در اثنای همه گیری کرونا، بسیاری از کشورهای دنیا، از برگزاری حضوری یا مجازی روز ملی در نمایندگی های خود در دیگر کشورها خودداری کردند.

به رغم این محدودیت که نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران نیز با آن روبرو بودند، وزارت امور خارجه با همکاری گسترده نمایندگی های دیپلماتیک کشور در اقصی نقاط دنیا، این روز غرورآمیز و ملی را با انتشار یک رشته توییت متشکل از 6 توییت به زبان های مختلف در شبکه اجتماعی توییتر گرامی داشت.

نخستین توییت از این رشته توییت به تصویری گرافیکی منقش به جمله چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و روز ملی جمهوری اسلامی ایران اختصاص داشته که به 40 زبان طراحی شده و از سوی نمایندگی ها در خارج از کشور منتشر شد.

در توییت دوم نیز با انتشار کلیپی تصویری از سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و سرود ملی کشور میزبان که مزین به پرچم های ملی دو کشور بود، تمامی نمایندگی ها در خارج از کشور به پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران ادای احترام نموده و عرف دیپلماتیک را در قبال کشور میزبان به جا آوردند.

سومین پیغام توییتری به انتشار پیغام تصویری محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه اختصاص داشت که به 18 زبان زیرنویس شده و از سوی نمایندگی های کشورمان نزد دیگر کشورها و سازمان های بین المللی، پیغام وی را که تاکیدی بر ایستادگی و مقاومت بیش از چهار دهه ای مردم ایران در برابر زورگویی و قلدرمابی بود، به گوش دنیایان رساندند.

توییت های چهارم و پنجم نیز به پیغام روسای نمایندگی های کشورمان در اقصی نقاط دنیا و همچنین پیغام مهمانان ویژه از آن کشورها اختصاص یافته و در نهایت، این رشته توییت با انتشار نماهنگی از جاذبه های طبیعی، تاریخی و میراث فرهنگی ایران و همچنین گوشه ای از موفقیت ها و دستاوردهای کشورمان در حوزه های مختلف که بصورت اختصاصی از سوی وزارت امور خارجه تهیه شده بود، سرانجام یافت.

علاوه بر این اقدام هماهنگ و گسترده، نمایندگی های کشورمان برنامه های اختصاصی خود را نیز در دیگر شبکه های اجتماعی و پلتفرم های ارتباطی منتشر نموده و پیروزی انقلاب اسلامی را در بیرون از مرزهای کشور با تمام ظرفیت های موجود گرامی داشتند و پیغام صلح و دوستی جمهوری اسلامی ایران را در شروع چهل و سومین سال حیات خود به گوش دنیایان رساندند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1486

به "نمایندگی های ایران در سراسر دنیا پیروزی انقلاب را گرامی داشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایندگی های ایران در سراسر دنیا پیروزی انقلاب را گرامی داشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید