نظامیان هندی 9 جوان مسلمان کشمیری را ظرف یک روز به شهادت رساندند

به گزارش آسمان فارس، در ادامه عملیات های ارتش هند در کشمیر 9 جوان مسلمان ظرف 24 ساعت با شلیک مستقیم گلوله به شهادت رسیدند.

نظامیان هندی 9 جوان مسلمان کشمیری را ظرف یک روز به شهادت رساندند

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از کشمیر مدیا سرویس، نظامیان هندی با انجام عملیاتی موسوم به تفتیش در مناطق مختلف کشمیر 9 جوان مسلمان دیگر را نیز به ضرب مستقیم گلوله به شهادت رساندند.

گزارش ها حاکی است نظامیان هندی با محاصره کامل مناطق مختلفی در شوپیان ضمن یورش به خانه ها و تخریب آنها بدون برگزاری هیچ دادگاهی به 9 جوان کشمیری شلیک کردند.

از سوی دیگر با فعال شدن جنبش های آزادی خواه کشمیری که در پاسخ به کشتار دائم جوانان کشمیری توسط نظامیان هندی اجرا شده 3 نظامی هندی نیز زخمی شدند.

دولت هند پس از کشتن جوانان کشمیری سرویس اینترنت را در تمام منطقه مختل کرده و حکومت نظامی را نیز افزایش داده تا مانع اعتراضات مردمی شود.

گفته می شود عملیات تفتیش منازل توسط نظامیان هندی در بخش های مختلف سرینگر، بارامولا، باندی پوره و... ادامه دارد.

آزادی خواهان کشمیری خواهان دخالت سازمان ملل در اوضاع اسفبار این منطقه شده و تاکید کردند: هند بدون توجه به تفاهم نامه های پیشین که مورد تائید شورای امنیت است به منازل مردم کشمیر یورش برده و جوانان را می کشد.

گفتنی است هند از 10 ماه پیش به صورت یک طرفه خود مختاری کشمیر را لغو کرده با اعمال حکومت نظامی سنگین در منطقه تلاش خود را برای تغییر بافت جمعیت کشمیر عملی کرده است.

طی این مدت هزاران هندو با دریافت حق اشتغال به کار وارد کشمیر شده اند تا به صورت دائم در این منطقه مشخص تکلیف نشده اسکان پیدا کنند.

هند طی 3 دهه اخیر 100 هزار نفر از مردم کشمیر را کشته و باعث مفقود الاثر شدن 10 هزار نفر دیگر شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1053

به "نظامیان هندی 9 جوان مسلمان کشمیری را ظرف یک روز به شهادت رساندند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظامیان هندی 9 جوان مسلمان کشمیری را ظرف یک روز به شهادت رساندند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید