نسبت به المپیکی شدن تیم امید خوشبین هستم

به گزارش آسمان فارس، به گزارش خبرنگاران، کیکاووس سعیدی با اشاره به واریز یک مرحله از بودجه سال 98 به حساب فدراسیون های ورزشی گفت: فوتبال هیچ تخصیصی از کمیته ملی المپیک ندارد؛ این رشته درآمدزاست و به همین دلیل نیازی به حمایت مالی از سوی کمیته ملی المپیک ندارد.

نسبت به المپیکی شدن تیم امید خوشبین هستم

وی با تأکید بر اینکه کمیته ملی المپیک در هیچ سطحی به مسائل فنی فدراسیون ها و حتی انتخاب اعضای کادر فنی آنها ورود نمی کند، یادآور شد: در رابطه با تیم امید هم موضع گیری کمیته ملی المپیک از این حیث بود که ما از انتخاب اجرا شده، هیچ اطلاعی نداشتیم اما منظور این نبود که گزینه ها را با ما هماهنگ کنند.

سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک که با رادیو مصاحبه صحبت می کرد، با تأکید بر اینکه روابط کمیته و وزارت ورزش و جوانان خوب است، صحبت های خود را ادامه داد و گفت: کادر فنی تیم امید، جوان اما در عین حال کارآمد است. خوشبین هستیم به اینکه این تیم بعد از چند دهه برای المپیک 2020 توکیو کسب سهمیه کند.

ذی حساب کمیته ملی المپیک با تأکید بر اینکه نظارت این کمیته به فدراسیون ها در دو حوزه مالی و فنی انجام می شود، گفت: ما بودجه لازم را بر اساس دریافتی از دولت، در اختیار فدراسیون ها قرار می دهیم؛ آنها باید منابع و مصارف را مدیریت کنند. در این زمینه نظارت لازم را روی عملکرد آنها خواهیم داشت ضمن اینکه ناظرین فنی در مرکز نظارت بر تیم های ملی هم وظیفه نظارت دارند؛ آنها باید گزارش لازم را از موقعیت فدراسیون ها بگیرند تا ارزیابی و اشکالات احتمالی برطرف شود.

سعیدی همچنین در رابطه با سفر برخی از اعضای هیئت اجرایی همراه با صالحی امیری گفت: اعضای هیئت اجرایی جزو ارکان تصمیم گیرنده در کمیته ملی المپیک هستند و حضور آنها در برخی از سفرها همراه با ریاست کمیته ضروری است. سفری که صالحی امیری و عبدی افتخاری به امارات داشتند، به منظور جلوگیری از تعلیق جودو بود و به همین منظور، بسیار مهم بود ضمن اینکه سفر فدراسیون ها باید توسط مدیریت آنها تأمین مالی شود.

وی درباره روند اجرای اساسنامه این کمیته گفت: 9 مرحله برای تائید اساسنامه سپری شده است، در آخرین مرحله توسط کمیسیون اجتماعی، یکسری ایرادات ویرایشی به اساسنامه وارد شد که در حال بررسی و برطرف کردن آن هستیم اما تغییرات محتوایی نداشتیم؛ فکر می کنم این اساسنامه جوابگوی نیاز به روز ورزش باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 303

به "نسبت به المپیکی شدن تیم امید خوشبین هستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسبت به المپیکی شدن تیم امید خوشبین هستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید