نامه باغ وحش ارم به سازمان محیط زیست درباره یک شامپانزه

به گزارش آسمان فارس، مدیرعامل مجموعه ارم سبز می گوید که این مجموعه نامه ای در خصوص شامپانزه معروف به باران به سازمان حفاظت محیط زیست ارسال نموده و از این سازمان خواسته است که در خصوص نگهداری و یا انتقال آن به خارج از کشور تصمیم گیری کند.

نامه باغ وحش ارم به سازمان محیط زیست درباره یک شامپانزه

جهت دریافت خدمات طراحی باغ ویلا سنتی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، علی دقیقیان با اشاره به اینکه موضوع شامپانزه معروف به باران مدتی است در باغ وحش ارم محل مناقشه است، اظهار کرد: عده ای می گویند که این بچه شامپانزه باید داخل ایران نگهداری شوند و بعضی دیگر بر این باورند که به دلیل نبود استانداردهای لازم برای نگهداری از او، باران باید به خارج از کشور منتقل گردد.

وی با تاکید بر اینکه باغ وحش ارم مرجع تصمیم گیری در این مورد نیست، توضیح داد: ما به سازمان حفاظت محیط زیست و اداره کل محیط زیست استان تهران در این زمینه نامه ای ارسال نموده و از آن ها خواسته ایم که نظر کارشناسی خود را در زمینه نگهداری باران در مجموعه ارم و یا فرستادن او به خارج از کشور اعلام نمایند.

مدیرعامل مجموعه ارم سبز ادامه داد: سازمان حفاظت محیط زیست چندین بار از صندلی باران در باغ وحش ارم بازدید نموده است و به گفته کارشناسان صندلی او کاملا استاندارد است اما عده ای می گویند که شامپانزه ها باید به صورت گروهی زندگی نمایند در غیر این صورت مسائل روحی پیدا خواهند کرد. به همین دلیل ما تصمیم گیری در این مورد را برعهده سازمان حفاظت محیط زیست گذاشته ایم چرا که ما نمی توانیم بدون مجوزهای این سازمان حیوانی را به خارج از کشور منتقل کنیم.

باران بچه شامپانزه ای سه ساله است که پیش از این به دلیل نارس بودن با مجوز رئیس وقت باغ وحش ارم به خانه ایمان معماریان - دامپزشک سابق ارم - منتقل شده بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1048

به "نامه باغ وحش ارم به سازمان محیط زیست درباره یک شامپانزه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه باغ وحش ارم به سازمان محیط زیست درباره یک شامپانزه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید