میرمحمدی: اولویت توزیع واکسن آنفلوآنزا با افراد دارای ریسک بالا است

به گزارش آسمان فارس، یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت که طبق توضیحات رییس سازمان غذا و دارو بخشی از واکسن آنفلوآنزا وارد کشور شده و در حال مدیریت برای نحوه بهینه توزیع واکسن هستند تا افراد دارای ریسک بالا در اولویت اول این واکسن را تهیه کنند.

میرمحمدی: اولویت توزیع واکسن آنفلوآنزا با افراد دارای ریسک بالا است

جلیل میرمحمدی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: چند روز دیگر با شروع فصل پاییز و شیوع بیماری آنفلوآنزا باید تمهیداتی اندیشیده شود تا آمار مبتلایان به کرونا افزایش پیدا نکند، چون علاوه بر وارد شدن به فصل پاییز با شروع سال تحصیلی هم روبرو هستیم و 10 سال از موج آنفلوآنزا گذشته و این احتمال می رود که امسال شاهد موج جدیدی از آنفلوآنزا باشیم.

وی ادامه داد: در این شرایط باید افراد با ریسک بالا اعم از بچه ها و سالمندان دارای بیماری های قلبی و عروقی، تنفسی و ریوی و سایر بیماری های زمینه ای شناسایی شوند تا آنها همزمان به آنفلوآنزا و کرونا مبتلا نشوند که این بسیار خطرناک است. برای مقابله با این شرایط باید هرچه سریع تر واکسن آنفلوآنزا به این دسته از افراد اصطلاحا با ریسک بالا توزیع شود.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: طبق آخرین صحبتی که با آقای شانه ساز - رییس سازمان غذا و دارو - داشتم اطمینان خاطری برای تهیه واکسن آنفلوآنزا داده که بخشی را توانسته به کشور وارد کنند و در حال مدیریت جهت نحوه بهینه توزیع واکسن و برنامه ریزی برای آن هستند تا در وهله اول واکسن به افراد با ریسک بالا داده شود تا آنها از ابتلا به آنفلوآنزا مصون بمانند.

میرمحمدی اظهار داشت: علاوه بر آن باید معاونت درمان وزارت بهداشت به شبکه های بهداشت و درمان نیز به صورت مستند نظارتی بر رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده و فاصله اجتماعی در مدارس داشته باشند چون با ورود به فصل پاییز علاوه بر آنفلوآنزا با بیماری سرماخوردگی هم روبه رو خواهیم بود در این شرایط هم حتما خانواده ها با مشاهده اولین علائم سرماخوردگی اعم از تب و سرفه مانع حضور فرزندانشان در مدارس شوند. باید مراقبت های بیشتری صورت گیرد تا پاییز و زمستان را با کمترین آمار مبتلایان به آنفلوآنزا و کرونا بگذرانیم.

وی همچنین در توصیه ای از مردم خواست که افراد با ریسک بالا مراقبت های بیشتری داشته و تا حد ممکن از منزل خارج نشده و در تجمعات حضور پیدا نکنند. امیدواریم با همکاری مردم و دانش آموزان کادر آموزش و پرورش و پرهیز از مسافرت های غیرضروری این دوران را گذرانده تا این که واکسن کرونا تهیه و در بین مردم توزیع شود.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در انتها درباره شرایط تهیه واکسن آنفلوآنزا اظهار کرد: طبق توضیحات رییس سازمان غذا و دارو بخشی از واکسن آنفلوآنزا وارد کشور شده و اکنون در حال برنامه ریزی برای توزیع آن هستند البته ما امیدواریم تعداد قابل توجهی واکسن وارد شود تا در اختیار همه مردم به خصوص با افراد با ریسک بالا و با قیمت مناسب قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1212

به "میرمحمدی: اولویت توزیع واکسن آنفلوآنزا با افراد دارای ریسک بالا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میرمحمدی: اولویت توزیع واکسن آنفلوآنزا با افراد دارای ریسک بالا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید