مهاجرت اروپایی ها به انگلیس به پایین ترین حددردهه گذشته رسید

به گزارش آسمان فارس، لندن- خبرنگاران- گزارش دفتر آمار ملی انگلیس در آستانه خروج این کشور از اتحادیه اروپا نشان می دهد که نرخ مهاجرت اتباع اروپایی به انگلیس، به پایین ترین حد در 10 سال گذشته رسیده است.

مهاجرت اروپایی ها به انگلیس به پایین ترین حددردهه گذشته رسید

به گزارش خبرنگاران، داده های آماری نشان می دهد که نرخ خالص مهاجرت از کشورهای اروپایی به انگلیس در یک سال منتهی به سپتامبر 2018 میلادی، به 57 هزار نفر رسیده است.

طبق آمار دفتر آمار ملی انگلیس مجموع 627 هزار نفر در یک سال منتهی به سپتامبر گذشته به این کشور مهاجرت و 354 هزار تن دیگر این کشور را ترک نموده اند. به این ترتیب مجموع 283 هزار نفر در این مدت به انگلیس مهاجرت نموده اند که 261 هزار تن آنها را غیراروپایی ها تشکیل داده اند.

این گزارش همچنین نشان می دهد تعداد افرادی که سال گذشته به ویژه از سوی کشورهای اروپایی برای کاریابی به انگلیس مهاجرت نموده اند به پایین ترین حد در پنج سال گذشته رسیده است.

مدلین سامپشن عضو دیدبان مهاجرت از دانشگاه آکسفورد می گوید که انگلیس دیگر برای اتباع اروپایی مانند گذشته، جذابیتی ندارد. او این مساله را به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، کاهش ارزش پوند و جذابیت های بهتر شغلی در اروپا نسبت داده است.

این تحولات در حالی صورت می گیرد که انگلیس یک ماه دیگر رسماً از اتحادیه اروپا خارج می گردد و پس ازآن قوانین مهاجرتی سخت گیرانه ای برای ورود مهاجران به این کشور به اجرا گذاشته می گردد.

ترزا می نخست وزیر انگلیس نیز دسامبر گذشته گفته بود که دولت در کوشش است تا آمار مهاجرت به این کشور را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

پیش تر گزارش شده بود که تعداد دانشجویان اروپایی در دانشگاه های معتبر انگلیس در حال کاهش است.

بر اساس تحقیقات اجرا شده از سوی گروه راسل که 24 دانشگاه معتبر انگلیس ازجمله آکسفورد، کمبریج و امپریال کالج و مدرسه مالی لندن را شامل می گردد، نشان می دهد که تعداد ثبت نام دانشجوهای اروپایی در سال 19 و 2018 به میزان 3 درصد کاهش داشته است.

این تحقیقات حاکی است که بیشترین کاهش در سطح فوق لیسانس و دکترا اجرا شده به طوری که 5 درصد از دانشجویان اروپایی مقطع فوق لیسانس و 9 درصد از مقطع دکترا کم شده است.

در نامه ای به دولت و سیاستمدار انگلیس، رئیسان دانشگاه های عضو گروه راسل یادآور شده اند که درآمدهای مالی دانشگاهی در این کشور سالانه به 27 میلیارد پوند می رسد و دست کم 944 هزار شغل ایجاد می نماید.

نویسندگان در این نامه هشدار داده اند که چنانچه انگلیس بدون دست یابی به توافق برگزیت از اتحادیه اروپا خارج گردد، یاری هزینه نهادهای اروپایی برای پروژه های تحقیقاتی قطع و ورود دانشجویان به این کشور کاهش می باید.

اروپام**هـ ن**شبس**1859

منبع: ایرنا
انتشار: 31 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 214

به "مهاجرت اروپایی ها به انگلیس به پایین ترین حددردهه گذشته رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهاجرت اروپایی ها به انگلیس به پایین ترین حددردهه گذشته رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید