تور فرانسه: مسافران باید چه اطلاعاتی درباره اعتراضات پاریس داشته باشند؟

به گزارش آسمان فارس، جلیقه زردها، معرتضان به افزایش قیمت سوخت و مسائل مالی هستند که روزهای شنبه دست به اعتراضات اغلب خشونت آمیز می زنند، به همین علت مسافران باید اخبار و توصیه های هشدار دهنده را دنبال نمایند.

تور فرانسه: مسافران باید چه اطلاعاتی درباره اعتراضات پاریس داشته باشند؟

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

اعتراضات خشونت آمیزی در فرانسه در جریان است و به مسافران توصیه می گردد بروزرسانی های وبسایت های پلیس و حمل و نقل عمومی را پیگیری نمایند. این معرتضان که به جلیقه زردها معروفند به افزایش مالیات سوخت و سایر مسائل مالی دست به اعتراض زده اند و با آتش زدن خودروها و غارت و آشوب، اعتراض خود را نشان می دهند. به همین علت قصد داریم در اینجا به گردشگران بگوییم انتظار چه اتفاقاتی را داشته باشند و متعاقبا یکسری توصیه مسافرتی و امنیتی ارائه خواهیم کرد.

چه اموری تحت تاثیر قرار گرفته است؟

اعتراض جلیقه زردها در گوشه و کنار کشور رخ داده، اما تمرکز آن در روزهای شنبه در پاریس بوده است. با اینکه این اعتراضات در منطقه ها مختلفی صورت می گیرد، ولی بیشتر آن ها در محدوده کاخ الیزه و شانزلیزه و بعلاوه منطقه ها اول، هشتم، شانزدهم و هفدهم رخ می دهد. شنبه گذشته حداقل 13 ایستگاه مترو در پی اعتراضات بسته شدند. بعضی از موسسات فرهنگی نزدیک به این تظاهرات نظیر موزه ها، قبل از این ماجرا درهای خود را بستند. در حال حاضر همه موزه ها، فروشگاه ها و ایستگاه های مترو که تحت تاثیر اعتراضات بودند، باز شده اند اما این اعتراضات به خصوص از نوع خشونت آمیز ممکن است در شنبه های آینده نیز ادامه یابد و مجددا باعث تعطیلی حمل و نقل، موسسات و خدمات گردد.

مسافران می توانند محدودیت های سفر و هشدارهای لحظه ای را به وسیله توئیتر و وبسایت سیستم حمل و نقل عمومی (RATP) پیگیری نمایند که فقط به زبان فرانسوی ارائه می گردد.

آیا منابع دیگری برای اطلاع رسانی اضطراری وجود دارد؟

بسیاری از کارشناسان امنیتی اعلام نموده اند که مسافران توصیه های سفر را که به وسیله اداره امور خارجه و کشورهای مشترک المنافع انگلیس منتشر می گردد، دنبال نمایند. به عنوان مثال در سوم دسامبر هشدار دادند که اعتراضات علیه افزایش قیمت سوخت در سراسر فرانسه ادامه دارد و منجر به مسدود شدن جاده ها و بزرگراه های بعضی منطقه ها شده است.

مسافرانی که در پی خدمات مشاوره ای مستقیم هستند، شرکت امنیتی گروه مدیریت حوادث، برای مشترکان اپلیکیشن خود (ماهیانه باید 15 دلار بابت اشتراک بپردازند)، هشدارهای به روز ارائه می نماید. این شرکت توصیه می نماید که مسافران از اجتماعات بزرگ و بعلاوه نشانه های ثروت در فروشگاه ها، خودروها و منطقه ها لوکس بپرهیزند، چراکه این امور جزو اهداف آشوبگران است.

آیا بیمه مسافرتی در زمان شورش، کمکی به مسافر می کند؟

استن ساندبرگ، یکی از بنیانگذاران TravelInsurance.com می گوید:

عملا مسافران نمی توانند سفر خود را کنسل نمایند، چراکه ناآرامی های مدنی معمولا در بیشتر برنامه های سفر گنجانده نمی گردد.

با این حال، مسافران فرانسه که بیمه مسافرتی خریداری نموده اند یا کسانی که به فکر خرید این بیمه هستند، بهتر است ببیند که آیا بیمه آن ها تاخیر در سفر را پوشش می دهد. به این ترتیب اگر مسافری نتواند به خاطر مسدود شدن بزرگراه در ارتباط با شورش، خود را به موقع به فرودگاه برساند، بیمه شده بتواند درخواست بازپرداخت بلیط را داشته باشد.

یکی دیگر از گزینه های پیش روی مسافران این است که از بیمه مسافرتی استفاده نمایند که گزینه کنسل به هر علتی را پوشش دهد. این موضوع به مسافران امکان می دهد دو یا سه روز قبل از سفر، بدون هیچ علتی سفر خود را کنسل نمایند. جینا هومر، سخنگوی Squaremouth، که یک وب سایت مقایسه بیمه مسافرتی است، می گوید:

مسافران می توانند سیاست کنسل به هر علت را قبل از سفر خریداری نمایند. براساس قیمت سفر، حدود 40 درصد برای این سیاست در نظر گرفته می گردد و بازپرداخت نیز 75 درصد خواهد بود.

آژانس های مسافرتی چه واکنشی داشته اند؟

شرکت مسافرتی Eurobound معتقد است کسب و کار آن ها، با وجود آشوب ها همچنان با قوت به کار خود ادامه می دهد و هتل داران هم گفته اند که این شورش ها هیچ تاثیری در فعالیت آن ها در فرانسه نگذاشته است. یکی از هتل دارها هم گفته که به خاطر اعتراضات، هتل مذکور به فعالیت خود مشغول بوده، اما اقدامات امنیتی هتل بیشتر شده است. سخنگوی هتل ها و استراحتگاه های هیلتون نیز اظهار داشته است:

این مجموعه به شدت اتفاقات پاریس را زیر نظر دارد و هیچ یک از هتل های ما تا به امروز، شاهد اختلال شدیدی نبوده است. ایمنی و امنیت مهمانان و اعضای تیم هتل جزو اولویت ما محسوب می گردد و از مهمانان می خواهیم قبل از سفر، از توصیه های محلی سفر استفاده نمایند.

منبع: کجارو / nytimes.com
انتشار: 12 اسفند 1400 بروزرسانی: 12 اسفند 1400 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1907

به "تور فرانسه: مسافران باید چه اطلاعاتی درباره اعتراضات پاریس داشته باشند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور فرانسه: مسافران باید چه اطلاعاتی درباره اعتراضات پاریس داشته باشند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید