قیمت قزل آلا سر مزرعه به 71 هزار تومان رسید

به گزارش آسمان فارس، مدیرعامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی گفت: قیمت کنونی هر کیلو قزل آلا سرمزرعه 71 هزار تومان است و طبق برآوردها تولید این محصول امسال به 110 هزار تن می رسد.

قیمت قزل آلا سر مزرعه به 71 هزار تومان رسید

آقای آرش نبی زاده گفت: قیمت کنونی هر کیلو قزل آلا سرمزرعه 69 تا 71 هزار تومان است، درحالیکه قیمت تمام شده بدون احتساب سود تولیدکننده 85 تا 90 هزار تومان است.

به گفته او، علی رغم آنکه قیمت ماهی سرمزرعه و عمده فروشی کمتر از نرخ تمام شده است، اما قیمت برای مصرف کننده بالاست. درحالیکه اختلاف عمده فروشی تا خرده فروشی حدود 20 تا 25 درصد است.

نبی زاده می گوید: با توجه به افت تقاضا و نبودکشش بازار پیش بینی می شود که قیمت قزل آلا تغییری نداشته باشد. هر چند طبق سنوات گذشته قیمت ماهی از 15 مهر تا 15 آبان افزایش می یابد.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی گفت: هم اکنون خیلی از مزارع با 50 درصد ظرفیت فعالیت می کنند، پیش بینی می شود که اگر حمایتی از تولیدکنندگان انجام نشود، 80 درصد مزارعی که در سیل اخیر از تولید خارج شدند، دیگر نتوانند به فعالیت ادامه دهند.

بنابر گفته نبی زاده، امسال برآورد می شود که تولید قزل آلا به 105 تا 110 هزار تن برسد که این مقدار نسبت به سه سال گذشته افت 40 درصدی تولید را نشان می دهد.

آمارها حاکی از آن است که در سیل اخیر هزار میلیارد تومان خسارت به بخش قزل آلا وارد شد که براین اساس 8 تا 10 درصد تولید از بین رفت.

خبرنگاران اقتصادی صنعت ، تجارت و کشاورزی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 مهر 1401 بروزرسانی: 2 مهر 1401 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 2073

به "قیمت قزل آلا سر مزرعه به 71 هزار تومان رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت قزل آلا سر مزرعه به 71 هزار تومان رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید