فعلا سهام عدالت خود را نفروشید

به گزارش آسمان فارس، فروش فوری و بدون فکر سهام عدالت در بورس و دریافت نقدینگی آن، موجب محروم شدن افراد از سودآوری و افزایش قیمت سهام پرتفو سهام عدالت در بازه حداقل یک سال آینده، می گردد.

فعلا سهام عدالت خود را نفروشید

به گزارش خبرنگار ، سوالاتی وجود دارد که همیشه ذهن افراد سهامدار سهام عدالت را درگیر نموده است. از جمله اینکه چگونه سهام عدالت خود را بفروشیم و چرا نفروشیم؟

با توجه به رکورد زنی شاخص کل بورس ایران در بهارسال 1399 و احتمال تداوم این فرایند تا سال 1400 هجری شمسی و عبور شاخص کل از کانال 3 میلیون واحدی، شاهد افزایش قیمت سهام بیش از 500 شرکت در بازار بورس ایران ظرف 12 ماه آینده خواهیم بود که این موضوع، سبب رشد تمام سهام پرتفو سهام عدالت تا یکسال آینده می گردد.

بنابراین فروش فوری و بدون فکر سهام عدالت در بورس و دریافت نقدینگی آن، موجب محروم شدن افراد از سودآوری و افزایش قیمت سهام پرتفو سهام عدالت در بازه حداقل یک سال آینده، می گردد.

اگر سهام عدالت خود را نگهداری کنید، سهام مشمول سهام عدالت در سال های آینده، هم افزایش قیمت پیدا می نماید و هم سود نقدی به شما پرداخت می گردد و هم پس از افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی های پرتفو سهام عدالت، سهم شما افزایش پیدا می نماید.

مثلا پرتفو سهام عدالت شما شامل 20 سهم شرکت سایپا است. n سال دیگر افزایش سرمایه سایپا، اعمال گردد، به اندازه افزایش سرمایه، تعداد سهام شما افزایش یافته و ارزش پرتفو شما در سهام عدالت، افزایش خواهد یافت.

:شرکت های بورسی سهام عدالت کدامند؟

پرتفو سهام عدالت شما شامل سهام شرکت هایی است که هم در بورس حضور دارند و هم هنوز وارد بورس نشدند. مثل شرکت دخانیات ایران.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1011

به "فعلا سهام عدالت خود را نفروشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعلا سهام عدالت خود را نفروشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید