غیر بهداشتی ترین اشیای هتل ها کدامند؟

به گزارش آسمان فارس، موقع ورود به هتل نباید گول ظاهر زیبای اتاق ها را بخوریم و به همه چیز دست بزنیم چون باکتری و میکروب های مخفی برای از بین رفتن باید ضدعفونی شوند.

غیر بهداشتی ترین اشیای هتل ها کدامند؟

اتاق یک هتل میانه کثیف تر از یک خانه معمولی، مدرسه یا حتی هواپیما است. با توجه به مطالعات، خدمتکاران یک چرخ سریع در اتاق ها می زنند و به ندرت بعضی موارد مانند سطل یخ خود را ضدعفونی می نمایند. محتمل است میکروب ها و احتمالا یک بیماری در اتاق هتل منتظر ما باشد.

پژوهشی با عنوان بهداشت هتل، منطقه ها پرباکتری در هتل ها را پیدا کرد، که حمام و کنترل از راه دور از پرباکتری ترین مکان ها بودند. در حالی که در آنالیز اخبار شبکه ABC شامل لیوان شیشه ای هم می گردد که بسیار کثیف است.

آن ها می توانند یک خطر بسیار جدی برای سلامتی باشند. اجازه ندهید اتاقی که به ظاهر پاک است شما را گول بزند. حتی گران ترین و مجذوب کننده ترین اتاق های هتل هم میکروب های مخفی دارند. اگر تخت خواب ها به تمیزی چیده شده اند، به معنای پاک بودن ملافه ها نیست.

اگر فرش شما بی عیب به نظر می رسد به معنای این نیست که با جارو برقی تمیز شده است.

بعضی از مکان هایی که زیاد لمس می شوند مانند تلفن ها، کلید برق، بالشت ها به میکروب و باکتری های مضر آلوده است. همواره به یاد داشته باشید که به درستی اتاق خود را آنالیز کنید و دستمال مرطوب ضدعفونی به همراه داشته باشید که همه اشیائی که به میکروب آلوده هستند را پاک کنید.

باور بکنید یا نه، کنترل تلویزیون یکی از کثیف ترین موارد در اتاق های هتل است. کارکنان هتل یک چرخ سریع در اتاق ها می زنند و به ندرت موارد تصادفی مانند کنترل را ضدعفونی می نمایند.

طبق یک آنالیز از 5 هتل زنجیره ای در کشور آمریکا، تلفن ها حاوی باکتری بودند. مردم کمی تلفن را لمس می نمایند، ولی آن ها به درون شان استنشاق می نمایند، که سبب می گردد میکروب به سادگی توسعه یابد. در حقیقت اغلب بسیاری از خدمتکاران آن ها را تمیز نمی نمایند.

اگر شما سعی دارید از آنفولانزا و سرماخوردگی جلوگیری کنید، دستمال مرطوب ضدعفونی نماینده همراه خود داشته باشید و قبل از استفاده از تلفن آن را پاک کنید.

قبل از لمس کردن حمام به خصوص سینک حمام، مراقب باشید. با توجه به مطالعاتی با عنوان هتل های در معرض کثیفی، در هتل های 3 ستاره مخمرها (yeast)، کوکسی های گرم مثبت (gram-positive cocci) و کوکسی های گرم مثبت نوع 2 (gram-positive cocci, type 2) را تست می نمایند که همه آن ها در حمام وجود دارند.

تشک و فرش خود را قبل از خوابیدن روی آن چک کنید. بهتر است به همراه خود جای خواب خود را به هتل بیارید.

مسائل تختخواب مانند چیزهای مخفی در درزهای توی تشک، بالا تختی و جعبه فنری هستند. تعجب نکنید اگر آن ها راهی به جای خواب شما پیدا نموده باشند!

یک مورد دیگر وجود دارد که خدمتکاران هتل از آن به سادگی می گذرند که پر از آلودگی و میکروب است، یخچال است.

نکته: اگر شما واقعا به یخ احتیاج دارید، تماس بگیرید و کیسه پلاستیکی برای نگهداری یخ درخواست دهید. این روش از نوشیدن یخ آلوده به باکتری های مضر جلوگیری می نماید.

اگر قصد سفر به مقاصد خارجی یا داخلی را دارید و در پی هتل مناسب می گشت، خبرنگاران لیست کاملی از هتل ها را در اختیار شما قرار داده است تا سفر بهتر و برنامه ریزی شده ای به مقصد خود داشته باشید.

منبع: کجارو / huffingtonpost.com
انتشار: 19 فروردین 1401 بروزرسانی: 19 فروردین 1401 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1935

به "غیر بهداشتی ترین اشیای هتل ها کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غیر بهداشتی ترین اشیای هتل ها کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید